fot. mat.prasowe

Prezentacja kultur Brazylii, Azerbejdżanu, Mołdawii, Bułgarii, Ukrainy, Gruzji i Białorusi, tańce, występy wokalne, konkursy z nagrodami, rozmowy z native speakerami oraz dobra zabawa w międzynarodowym gronie.

Dzisiaj o godzinie 16:00 w przestrzeni PROJEKTU WYŻSZY POZIOM w Galerii Katowickiej odbędzie się Wieczór Narodów, organizowany przez Szkołę Języka i Kultury Polskiej Uniwersytetu Śląskiego oraz Instytucję Kultury Katowice – Miasto Ogrodów.

W Wieczorze Narodów udział wezmą studenci uczestniczący w kursie językowo-adaptacyjnym dla stypendystów programu im. Stefana Banacha, którzy od października rozpoczną studia na uczelniach w całej Polsce. Celem wydarzenia jest integracja międzykulturowa oraz przełamywanie barier wynikających z nieznajomości odmiennych zwyczajów i tradycji.

Reklama

Program spotkania, które odbędzie się dzisiaj w przestrzeni PROJEKTU WYŻSZY POZIOM
w Galerii Katowickiej, obejmuje naukę podstawowych zwrotów w różnych językach, występy wokalne i taneczne, degustację potraw narodowych, quizy i konkursy z nagrodami. Uczestnicy otrzymają specjalnie przygotowane materiały – m.in.: przepisy kulinarne oraz słowniczki zwrotów i wyrażeń komunikacyjnych.

Podczas Wieczoru Narodów swoje państwa w Galerii Katowickiej zaprezentują studenci z Brazylii, Bułgarii, Mołdawii, Ukrainy, Białorusi, Gruzji i Azerbejdżanu. To okazja, by przebywając w centrum Katowic, poznać kultury wielu krajów, porozmawiać z native speakerami, poszerzyć horyzonty i spędzić czas w międzynarodowym gronie.

– Współpraca z Uniwersytetem Śląskim przy PROJEKCIE WYŻSZY POZIOM przybiera coraz to nowe formy i – co pokazuje najbliższe wydarzenie – zyskuje wymiar międzynarodowy. Wieczór Narodów to dobry pomysł dla każdego, kto interesuje się innymi kulturami i lubi spotkania z ciekawymi ludźmi – mówi Dawid Prymas z Galerii Katowickiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
25 − 15 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.