Urząd Miasta Katowice / fot. InfoKatowice.pl
Reklama

Urząd Miasta Katowice, przeprowadził po anonimie skierowanym do radnych, kontrolę w Miejskim Zarządzie Ulic i Mostów. W anonimie wymieniono dwie osoby z imienia i nazwiska, które zostały rzekomo zatrudnione w MZUiM „po znajomości”.

Kontrolę przeprowadził nadzorujący jednostkę Wydział Budynków i Dróg Urzędu Miasta Katowice. Nie potwierdzono informacji zawartych w anonimowym mailu.

Reklama

 – W wyniku przeprowadzonej kontroli ustalono, że wszystkie osoby zatrudnione w 2015 roku w MZUiM (czyli łącznie cztery) spełniały kryteria formalne, tj. posiadały wymagane wykształcenie kierunkowe, staż pracy i doświadczenie jak i odpowiednie uprawnienia w danym zakresie. Ponadto informuję, że dwie z tych osób zostały zatrudnione po przeprowadzonym na tę okoliczność konkursu, a kolejne dwie w wyniku złożonych podań o przyjęcie do pracy, przy czym zostały one pozytywnie zweryfikowane przez dyrekcję Zakładu oraz wykazały się zadowalającym poziomem wiedzy podczas rozmowy kwalifikacyjnej – poinformowała InfoKatowice.pl Justyna Łukasiewicz-Musiał, rzecznik katowickiego magistratu.

Zaznaczając przy tym, że konkursy są przeprowadzane jedynie na stanowiska urzędnicze i kierownicze. Osoby na stanowiska pomocnicze i obsługi są zatrudniane wedle woli dyrekcji zakładu.

– Reasumując: jakiekolwiek stwierdzenia o zatrudnianiu w MZUiM „po znajomości” nie mają żadnego odzwierciedlenia w rzeczywistości. Rozpowszechnianie tego typu opinii nie tylko godzi w wizerunek dyrekcji Zakładu, ale narusza dobra osobiste zatrudnionych w jednostce osób – dodała rzeczniczka Urzędu Miasta Katowice.

Reklama

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
17 − 9 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.