foto: Infokatowice.pl
Reklama

Radna Platformy Obywatelskiej, Barbara Wnęk zwróciła się do władz Katowic aby przy opracowywaniu dokumentu „Podstawowa sieć infrastruktury rowerowej w Katowicach” zaplanowana została ścieżka rowerowa łącząca Katowice, Siemianowice Śląskie i Chorzów.

Chorzów już wybudował ścieżkę rowerową, która biegnie przez Park Śląski i kończy się na granicy z Katowicami.

Reklama

– Jest to odcinek ul. Siemianowickiej w pobliżu „wieży telewizyjnej” w Bytkowie, biegnący zlikwidowanym torowiskiem tramwajowym. W związku z powyższym zwracam się prośbą o przeanalizowanie możliwości budowy dalszego odcinka tej ścieżki pieszo-rowerowej, a także połączenia jej z planowaną (w sprawie której interpelowałam wcześniej) budową ścieżki pieszo-rowerowej przy ul. Bytkowskiej – napisała w interpelacji radna Wnęk.

Radna chce też aby miasto Katowice porozumiało się z władzami Siemianowic Śląskich. W mieście, podobnie jak w Katowicach trwają prace nad infrastrukturą rowerową.

– Zwracam się z prośbą o podjęcie rozmów przez Służby Pana Prezydenta z Miastem Siemianowice Śląskie mających na celu budowę ścieżki rowerowej łączącej nasze miasta, która zostanie uwzględniona w opracowywanych dokumentach dotyczących polityki rowerowej. Proszę o przeanalizowanie przede wszystkim budowy lub wydzielenia ścieżek rowerowych wzdłuż m.in. ulicy Siemianowickiej, Telewizyjnej i Bytkowskiej i ich połączenie – czytamy w interpelacji.

Do interpelacji radnej władze Katowic dopiero się odniosą.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
17 − 14 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.