Fotografie prezentowane w Galerii Katowickiej / fot. mat. pras.
Reklama

Ludzie, emocje, industrialna architektura i krajobrazy egzotycznych krajów takich jak Nepal, Indie, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Brytyjskie Wyspy Dziewicze – najlepsze zdjęcia z całego świata, po raz pierwszy w Polsce, na jednej wystawie „Our World is beautiful”. 100 prac laureatów międzynarodowego konkursu fotograficznego oglądać można we wrześniu w Galerii Katowickiej.

Zdjęcia tworzące wystawę „Our World is beautiful” pokazują piękno świata widziane przez obiektywy fotografów z 46 krajów Europy, Azji i Afryki. 100 najlepszych prac, które od 1 do 30 września prezentowane są na poziomie +2 Galerii Katowickiej (punkt widokowy na plac Szewczyka), wybranych zostało z ponad 94 tys. nadesłanych zgłoszeń.

– Po raz pierwszy w Polsce mamy okazję zobaczyć wystawę „Our World is beautiful” i zgromadzone w jednym miejscu najlepsze zdjęcia z całego świata. Przy okazji zakupów, podczas wizyty w Galerii Katowickiej, możemy odbyć fascynującą dla oka podróż przez kraje i kontynenty – mówi Dawid Prymas, dyrektor ds. marketingu i PR Galerii Katowickiej. – Wystawa to kolejne wydarzenie, które wpisało się w, realizowany już trzeci miesiąc, Projekt Wyższy Poziom  – dodaje.

Reklama

Zgłoszenia do międzynarodowego konkursu „Our World is beautiful” przyjmowano od sierpnia 2014 do czerwca 2015 roku. Kategorie objęte rywalizacją to: ludzie, krajobraz i architektura, natura, ruch i infrastruktura oraz sport. Zebrane prace cechuje duża różnorodność form i treści.

Najlepsze fotografie wybrało profesjonalne jury składające się z dziennikarzy, fotografów i specjalistów koncernu CEWE Stiftung&Co, który zorganizował konkurs.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
20 + 20 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.