Węzeł Rudno, schemat rozbudowy
Reklama

Stalexport Autostrada Małopolska przystępuje do rozbudowy Węzła Rudno znajdującego się w małopolskiej części autostrady A4 Katowice-Kraków. Kosztem 7,7 mln zł (netto) do końca pierwszego kwartału 2017 r. za pomocą Węzła Rudno autostrada A4 zostanie połączona z drogą krajową nr 79 i 44 oraz drogą wojewódzką 780 poprzez istniejące drogi powiatowe. Prace budowlane przy rozbudowie węzła rozpoczną się 26 sierpnia.

Obecnie Węzeł Rudno umożliwia zjazd z A4 z kierunku Katowic na drogę powiatową relacji Krzeszowice-Alwernia oraz wjazd na autostradę w kierunku Krakowa z drogi Krzeszowice-Alwernia. Dzięki inwestycji, do węzła po północnej stronie autostrady, zostaną dobudowane łącznice oraz rondo umożliwiające zjazd z autostrady od strony Krakowa na drogę do Krzeszowic czy Alwerni oraz wjazd na A4 z drogi prowadzącej od Alwerni lub Krzeszowic.

Reklama

– Dla gmin Alwernia, Krzeszowice i Spytkowice oraz powiatów krakowskiego
i chrzanowskiego rozbudowa Węzła Rudno to kluczowa z punktu widzenia rozwoju gospodarczego tych rejonów inwestycja drogowa. Dzięki niej przedsiębiorcy i mieszkańcy z tych terenów będą mogli łatwiej i wygodniej wjechać na A4 oraz zjechać z autostrady w kierunku gmin. Owocna współpracy z samorządowcami oraz wojewodą małopolskim sprawiła, że inwestycję tą realizujemy kilka lat wcześniej niż pierwotnie było to planowane – mówi Rafał Czechowski, rzecznik prasowy Stalexport Autostrada Małopolska.

Na czas trwania prac wprowadzone zostaną tymczasowe zmiany w organizacji ruchu. Od 26 sierpnia do końca października br., w rejonie Węzła Rudno (382 + 359 km), na jezdni w kierunku Katowic, na odcinku około 1,3 km, zostanie wyłączony lewy (służący do szybszej jazdy) pas ruchu. W tym czasie ruch będzie odbywał się dwoma zawężonymi pasami ruchu (pasem prawym oraz awaryjnym) z ograniczeniem prędkości do 80 km/h.

Do 26 sierpnia w rejonie Węzła Rudno, na jezdni w kierunku Katowic prowadzone będą prace przygotowawcze, polegające na instalacji oznakowania niezbędnego do wprowadzenia powyższej zmiany organizacji ruchu. W tym czasie na jezdni w kierunku do Katowic spodziewać się można tymczasowych zawężeń do jednego pasa ruchu, jak i ograniczenia prędkości do 80 km/h.

Reklama

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
16 + 30 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.