Zabytkowy obiekt w Katowicach / fot. D. Ślusarczyk / Infokatowice.pl

Urząd Marszałkowski przeznaczył ponad 800 tys. złotych w konkursie na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane obiektów wpisanych do rejestru zabytków. Zgłoszeń można dokonywać do 2 września. W konkursie nie mogą brać udziału zabytki będące w posiadaniu miasta.

W Katowicach obiektów wpisanych do rejestru zabytków nie brakuje, a funduszy na ich konserwację zawsze przyda się więcej. – W tegorocznej edycji premiowane będą projekty mające na celu zahamowanie procesów destrukcji substancji zabytku o wyjątkowej wartości historycznej i artystycznej oraz obiektów zabytkowych wpisanych do Szlaku Zabytków Techniki – informuje biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego.

Z konkursu wyłączone są zabytki posiadane przez jednostki zaliczane do sektora finansów publicznych.

– Przyznane pieniądze można wykorzystać m.in. na badania konserwatorskie, architektoniczne i archeologiczne, ekspertyzy i dokumentacje konserwatorską , zabezpieczenie konstrukcji zabytku, odtworzenie detali i elementów architektonicznych, okien, drzwi, więźby dachowej itp. Pieniądze z dotacji mogą posłużyć także na wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, montaż instalacji odgromowej, ppoż, przeciwwłamaniowej i elektrycznej oraz zakup materiałów konserwatorskich – czytamy w komunikacie Urzędu Marszałkowskiego.

Regulamin konkursu znajdziecie tutaj.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
1 + 25 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.