Mapa terenu Zawodzia

Na ostatniej sesji Rady Miasta Katowice rajcy rozpatrywali uchwałę o przystąpieniu do stworzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszarów ulic Murckowskiej i Bagiennej w dzielnicy Zawodzie. Terenami jest zainteresowana firma informatyczna z branży medycznej Kamsoft, która chce stworzyć tam ośrodek badawczo-rozwojowy. – Czy w pana opinii to jest jeszcze niegospodarność czy już korupcja – pytał Arkadiusz Godlewski prezydenta Katowic.

Na sesji otwarcie przyznano, że plan jest przyjmowany w związku z zapotrzebowaniem firmy Kamsoft. – Proponujemy przystąpienie do zmiany  tego terenu i przeznaczenia go na cele te same, czyli też usługowe natomiast z zwiększoną możliwością zabudowy – mówiła Teresa Homan-Chanek naczelnik Wydziału Planowania Przestrzennego Urzędu Miasta Katowice.

W sprawie zabrał głos radny Arkadiusz Godlewski, który zapytał bezpośrednio prezydenta Marcina Krupę czy firma nabyła już ziemię w nieograniczonym przetargu. – Jeżeli na razie tylko wyraziła zainteresowanie, a my już przystępujemy do opracowania nowego planu miasta, publicznie formułując informację, że jest to na wniosek firmy Kamsoft, to jaki sygnał my wpuszczamy do rynku? Wypuszczamy: “Drodzy inwestorzy nie startujcie w tym przetargu my już jesteśmy dogadani z firmą Kamsoft” – stwierdził Godlewski.  – Czy w pana opinii to jest jeszcze niegospodarność czy już korupcja – pytał radny prezydenta Katowic, Marcina Krupę.

– Jeżeli chodzi o pana domniemania, to może tak jest w innych instytucjach ale zapewniam pana, że tak nie jest w mieście Katowice – odpowiedział prezydent.  – Od wielu lat miasto Katowice realizuje plany zagospodarowania przestrzennego dla różnych inwestorów , którzy chcą zainwestować w tym miejscu. Po to żeby można było zintensyfikować tereny choćby nawet takie jak w przypadku omawianego obszaru miasta Katowice – dodał Krupa.

Radni ostatecznie przyjęli uchwałę, a to oznacza, że ktokolwiek nabędzie te tereny zapłaci za nie więcej niż w przypadku braku planu – Po sporządzeniu tego planu wartość tej nieruchomości oczywiście będzie wyższa –  skwitowała naczelnik Homan-Chanek. Wcześniej próbowano sprzedać nieruchomość ale z powodu ograniczenia zabudowy, to się nie udało.

3 KOMENTARZE

  1. Pan prezydent krupa ma mieszkańców Katowic za idiotów .Firma Kamsoft jest firmą skorumpowana dopiero co Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów odrzucił odwołanie firmy Kamsoft, tworzącej oprogramowanie dla służby zdrowia, która została w 2007 r. ukarana wraz z Narodowym Funduszem Zdrowia za niedozwolone porozumienie utrudniające działanie konkurencji. Sąd podtrzymał też kary finansowe, po 500 tys. zł dla Kamsoftu i NFZ. Do tego należy dodać że budynek delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Katowicach mieści się na ul. 1 Maja 123 w budynku Kamsoftu . Nalezy dodać że pan Piotr Uszok jest serdecznym przyjacielem pana Zygmunta Kamińskiego właściciela firmy Kamsoft ale to mało ważny szczegół zwłaszcza ze firma Kamsoft działki na Zawodziu kupowała od miasta za grosze ,ostatnia w 2009r o powierzchni 1650m poniżej 300zł ..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
15 + 18 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.