GKS Katowice pokonał w meczu pierwszej kolejki 1. ligi Wigry Suwałki 2:0. Najlepszym zawodnikiem spotkania był bramkarz Rafał Dobroliński, który kilkukrotnie uratował GieKSę od utraty gola.

Inauguracyjny mecz sezonu 2015/2016 rozpoczął się niespodziewanie od ataków gości, którzy w pierwszych 20. minutach kilkukrotnie byli blisko objęcia prowadzenia. Piłkarze Wigier najlepszą sytuację mieli w 15 min., kiedy w sytuacji sam na sam z napastnikiem Suwałk znalazł się Dobroliński, który popisał się świetną interwencją i ustrzegł katowiczan od utraty bramki.

Czego nie udało się gościom, osiągnęli niespodziewanie gospodarze. Pierwsza groźna akcja podopiecznych trenera Piekarczyka przeprowadzona w 22. min. zakończyła się objęciem prowadzenia. W pole karne z lewej strony wpadł debiutujący w ligowym spotkaniu w barwach GKS-u Filip Burkhard i strzałem w długi róg nie dał szans bramkarzowi Suwałk. Po strzelenie bramki trójkolorowi ruszyli do przodu i już w 29. min. podwyższyli prowadzenie. Po świetnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego do piłki dopadł Leimonas, który z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki rywali.

Do końca pierwszej połowy przewagę posiadali katowiczanie, ale nie zdołali już zdobyć kolejnej bramki. W 40. min. groźną akcję przeprowadzili także piłkarze Wigier, ale po mocnym strzale Żubrowskiego piłka przeleciała minimalnie nad poprzeczką.

Druga połowa spotkania mogła podobać się publiczności zgromadzonej na stadionie przy ul. Bukowej. Goście ambitnie próbowali atakować i zdobyć kontaktowego gola. Kilkukrotnie byli blisko sukcesu, ale na drodze stawał im świetnie dysponowany w dniu dzisiejszym Dobroliński lub brakowało im precyzji. GKS ograniczał się w tej części do gry z kontry i również stworzył kilka dogodnych sytuacji. Żadna z nich nie zakończyła się jednak zdobyciem trzeciego gola i mecz zakończył się zwycięstwem gospodarz 2:0.

W przyszłą sobotę o 18.00 katowiczanie rozegrają kolejne spotkanie na własnym stadionie. Ich rywalem będzie beniaminek pierwszej ligi Zagłębie Sosnowiec.

GKS Katowice – Wigry Suwałki 2:0

Bramki: Burkhardt (21), Leimonas (28)

GKS: Dobroliński – Pietrzak, Kamiński, Jurkowski, Czerwiński – Szołtys (82. Ciechąński), Leimonas, Pielorz, Burkhardt (74. Trochim), Bębenek (64. Frańczak)- Goncerz.

Wigry: Zoch – Bogusz, Karankiewicz, Moneta, Rafalskis, Kalinowski (84. Hirsz), Tarnowski (67. Ruszkul), Bartkowski, Żebrowski, Adamek (61, Makaradze), Jarzębowski.

Ż. kartki: Burkhardt, Frańczak – Karankiewicz, Bartkowski