Sesja Rady Miasta Katowice / fot. InfoKatowice.pl

Radny Damian Stępień chce wprowadzenia ograniczenia możliwości parkowania na ul. Nadgórników. W interpelacji do władz miasta pisze o “realnym zagrożeniu” wywołanym wymuszonym ruchem wahadłowym.

Radny już wcześniej dostał odpowiedź na podobną interpelację, w której stwierdzono, że parking zostanie utrzymany bo wynika to z potrzeb składanych przez Katowicką Spółdzielnię Mieszkaniową. – Biorąc powyższe pod uwagę zwracam uwagę, iż w bezpośrednim sąsiedztwie ulicy Nadgórników (skrzyżowanie ulicy Ścigały oraz ulicy Żogały) istnieje utwardzony plac dla parkowania pojazdów, na którym zawsze pozostają wolne miejsca. Tymczasem notoryczne parkowanie pojazdów na ulicy Nadgórników (około 8 samochodów) wymusza ruch wahadłowy, co stanowi poważne utrudnienie oraz realne zagrożenie – czytamy w interpelacji radnego.

Stępień zwrócił również uwagę na fakt wzmożonego ruchu w rejonie ulicy Nadgórników. – Należy podkreślić, iż chwili obecnej ulica Nadgórników stanowi jedyne bezpośrednie połączenie Bogucic z układem drogowym Strefy Kultury co spowodowało znaczne wzmożenie ruchu samochodowego w tym miejscu – pisze radny.

Reklama

Do interpelacji radny dołączył również dokumentację fotograficzną obrazującą problem.

stepienfoto_art

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
26 − 16 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.