Urząd Miata Katowice / fot. InfoKatowice.pl

W ramach tzw. inicjatywy lokalnej mieszkańcom Podlesia udało się wywalczyć 250 tys. złotych na remont boiska przy Szkole Podstawowej nr 21. Mieszkańcy zebrali wymagane podpisy i złożyli wniosek do Urzędu Miasta. Zadeklarowali też, że przepracują 100 godzin w ramach wolontariatu jako wkład własny do realizowanej inwestycji. Remont boiska jeszcze nie ruszył, a mieszkańcy obawiają się, że pieniądze na ten cel przepadną.

Wniosek do Urzędu Miasta złożyło 10 osób. Ostatecznie już w marcu zdecydowano, że za 250 tys. złotych zrealizowana będzie modernizacja wielofunkcyjnego boiska przy Szkole Podstawowej nr 21 im. Karola Miarki.

– Boisko jest wykorzystywane praktycznie całą dobę przez mieszkańców i wymaga remontu – mówi w rozmowie z nami jeden z zaangażowanych w sprawę katowiczan, który obawia się czy do remontu w ogóle dojdzie. Faktycznie, prace pomimo dogodnego terminu jeszcze nie ruszyły ale będą przeprowadzone.

Jak poinformowała nas Justyna Łukasiewicz-Musiał z Urzędu Miasta Katowice wniosek będzie zrealizowany w sierpniu/wrześniu. Powodem tak późnego terminu rozpoczęcia prac są trwające liczne remonty przeprowadzane w szkołach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
11 + 23 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.