Katowicki Spodek / fot. Infokatowice.pl

Do łask wraca rozrywka dotąd znana większości z amerykańskich filmów. Chodzi oczywiście o plenerowe pokazy filmowe. 

W piątek wystartowało kolejne plenerowe kino. Po Muzeum Śląskim, placu Miarki i barze Galop filmy na świeżym powietrzu można oglądać także na placu Kwiatowym. Fani motoryzacji z kolei już niedługo będą mogli cieszyć się projekcjami bez wysiadania z auta, gdyż pod Spodek wróci, znane z lat ubiegłych, kino samochodowe.

Reklama

Co zatem będzie można zobaczyć?  Nowe Muzeum Śląskie przy budynku dawnej kuźni, od której pochodzi nazwa – Kino Kuźnia proponuje m.in. klasyki z czasów kina niemego.  Na ekranie pojawi się m.in. Charlie Chaplin. Nie stanowi to jednak reguły, gdyż jedną z zaplanowanych pozycji jest „Billy Elliot” – opowieść o brytyjskim chłopcu, który wbrew wszystkim chce tańczyć w balecie osadzona w czasach, kiedy Anglia żyje strajkiem górników i ich walką z premier Margaret Thatcher. Z kolei klub Bavitto w Kinie Perła każdego dnia proponuje nam film innego gatunku. Tutaj znajdziemy również hity takich reżyserów jak Miloš Forman, Martin Scorsese  zy  Pedro Almodovar.

W najbliższy wtorek po raz pierwszy w tym sezonie ruszy kino samochodowe pod Spodkiem. W repertuarze najlepsze komedie z lat 80-tych. Seanse w każdy wtorek i czwartek. Z kolei w piątki można udać się na Plac Kwiatowy. Tam zobaczyć będzie można m.in. film „Jestem Bogiem” o Paktofonice – najsłynniejszym śląskim zespole hip-hopowym, który wyniósł ten gatunek na najwyższy poziom, a który rodem wywodzi się właśnie z Katowic.  Kolejne atrakcje zaserwuje bar Galop – tam będzie można zrelaksować się dzięki Kinu Letniemu, które zainaugurowane zostanie pokazem filmu “Get the Picture” już 16 lipca.

Wstęp na wszystkie pokazy darmowy!

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
5 − 3 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.