Herb GKS Katowice

GKS Katowice po latach znowu ma być klubem wielosekcyjnym, zapowiadają władze miasta. Poza piłkarzami pod szyldem klubu mają grać także hokeiści, siatkarze, szachiści oraz zapaśnicy. 

Prezydent Katowic Marcin Krupa oraz wiceprezydent Krzysztof Mikuła poinformowali na konferencji prasowej, że GKS Katowice po wielu latach znowu ma zostać klubem wielosekcyjnym.

Prezydenci poinformowali, że piłkarze GieKSy w ciągu dwóch lat mają uzyskać awans do ekstraklasy. Siatkarze Czarnych mają przejść pod szyld GKS-u po uzyskaniu awansu do PlusLigi (obecnie Czarni grać będą na zapleczu ekstraklasy).

Krupa z Mikułą wspomnieli także o hokeistach. Obecnie w mieście są dwie drużyny, obie grające w Polskiej Hokej Lidze, które borykają się z dużymi problemami finansowymi. Włodarze miasta poinformowali, że cały czas mają nadzieję, że władze obu klubów dojdą ze sobą do porozumienia i powstanie jeden klub zawodowy, a HC GKS Katowice oraz Naprzód Janów zajmować się będą szkoleniem młodzieży. Jeśli tak się jednak nie stanie, to w Katowicach pod szyldem GKS-u powstanie nowy klub, który ma walczyć o medale mistrzostw Polski.

Krzysztof Mikuła podczas konferencji porównał GieKSę do słynnej hiszpańskiej Barcelony. – Chcemy, aby GKS był jak FC Barcelona. Tam pod szyldem wielkiego kluby działa przynajmniej 48 sekcji – stwierdził wiceprezydent Katowic.

W czasie konferencji mowa także była o sportowych arenach w mieście. Prezydenci podkreślili, że do 2018 r. przebudowany zostanie stadion przy ul. Bukowej, gdzie swoje mecze rozgrywać będą piłkarze. Siatkarze oraz hokeiści mają zaś korzystać ze Spodka, który jak stwierdził Mikuła nie jest obecnie w pełni wykorzystywany.

Prezydenci na konferencji prasowej nie podali wielu szczegółów. Czy ich plany wejdą w życie, czy skończą jedynie na papierze, tego na razie nie wiadomo.

1 Komentarz

  1. A na środku postawimy wielki, trzystumetrowy biurowiec!
    Porównanie Gieksy z FC Barcelona jest obraźliwe. Urzędnicy i mieszkańcy doskonale przecież wiedzą, że Katalończycy dostaliby na Bukowej dotkliwe baty.
    Pisanie o planach UM nie ma sensu. Oderwanych od rzeczywistości, rozmarzonych i wiecznie zaspanych urzędników trzeba budzić pokazując im skalę zapaści katowickiej infrastruktury i katowickiego sportu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
30 + 13 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.