Reklama

Już w niedzielę 12 lipca w katowickim Nikiszowcu odbędzie się ArtJarmark – kolejna impreza zorganizowana w ramach VIII edycji Art. Naif Festiwalu. Będzie można na nim m.in. obejrzeć i kupić obrazy członków śląskich grup plastycznych, w tym słynnej Grupy Janowskiej. Nie zabraknie też artystów sprzedających ręcznie robioną biżuterię, ceramikę, dekoracje i zabawki. 

Oprócz malarzy ze Śląska swoje dzieła zaprezentują również twórcy z innych części kraju. To jednak nie wszystkie atrakcje przygotowane przez organizatorów.

Reklama

Ci którzy czują w sobie duszę artysty, będą mogli wziąć udział w otwartym dla wszystkich plenerze. Dla zainteresowanych historią przygotowano możliwość zwiedzania Nikiszowca z przewodnikiem. Będzie on na nich czekał o godzinie 16.00 pod kościołem św. Anny. Z okazji imprezy godziny otwarcia wydłuży również Dział Etnologii Miasta Muzeum Historii Katowic przy ul. Rymarskiej. Tamtejszą ekspozycję wyjątkowo będzie można oglądać aż do godziny 18.00. Organizatorzy polecają szczególnie wystawę „Mistrzowie Grupy Janowskiej”, na której z okazji 150-lecia Katowic pojawiły się obrazy z widokami miasta.

W programie przewidziano także atrakcje dla najmłodszych. Kolorowi clowni zaproszą ich do wspólnego puszczania baniek mydlanych i malowania na ulicznym bruku. Dzieci będą mogły też spróbować sił w malarstwie sztalugowym i innych zabawach plastycznych.

Niedzielne popołudnie uprzyjemni swoją muzyką zespół Lipiny Syndicate i polsko-fiński duet Duo Vitare, który wystąpi o godzinie 17.00. Na prawdziwym jarmarku nie może też zabraknąć słodkości, na które zapraszają Cafe Byfyj, Zillman Tea&Coffee, oraz Kawiarnia Na Kołach, która tym razem zawita na nikiszowiecki rynek.

Jarmark rozpocznie się o godzinie 13.30 i potrwa do 18.30.

Przypominamy jednocześnie o możliwości zwiedzania festiwalowej wystawy sztuki naiwnej w Galerii Szyb Wilson. Obrazy malarzy z całego świata można podziwiać do 14 sierpnia. Więcej informacji na www.artnaiffestiwal.pl.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
30 − 12 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.