Podlesie / Vardges Muradyan
Reklama

Mieszkańcy Podlesia chcą, by miasto wykonało progi zwalniające na ulicy Marzanny. W tej sprawie interpelował także radny Krzysztof Pieczyński, wnioskując zamontowanie dwóch progów na tej drodze .

Jak zaznaczył w swojej interpelacji radny miejski Krzysztof Pieczyński, ulica Marzanny łączy ulicę Armii Krajowej z drogami do Zarzecza. Wjeżdżając na ul. Marzanny jedzie się linią prostą o długości około trzystu metrów, a następnie za niewielkim zakrętem – kolejną prostą o długości około czterystu metrów.

Reklama

We wniosku radny podniósł, że (pisownia oryginalna):
[…] Tak długie proste niestety sprzyjają rozwijaniu dużych prędkości przez przejeżdżających kierowców. Bardzo często można tam zaobserwować ostro hamujące auta ledwo wyrabiające się na łuku. Ulica Marzanny nie posiada na opisanych fragmentach chodników, a szalone rajdy urządzane przez kierowców zagrażają pieszym i rowerzystom poruszających się poboczem drogi. Warto dodać, że ta okolica jest gęsto zabudowana domkami jednorodzinnymi.
W związku z powyższym zwracam się z prośbą o umieszczenie w pasie drogowym ulicy Marzany 2 progów zwalniających, które ograniczyłyby rozwijanie nadmiernej prędkości samochodów przez nierozsądnych kierowców.

Miasto nie zajęło jeszcze stanowiska w tej sprawie.

Reklama

1 Komentarz

  1. A może redakcje zainteresuje się tym że Pan Radny Pieczyński podczas losowania grup w piłce ręcznej w Krakowie na cudzy koszt w apartamencie w którym mieszkał jako przedstawiciel Katowic nocował swoich kolegów. Co z resztą nie jest tajemnicą bo opowiada o tym po pijaku na Mariackiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
15 − 1 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.