Kostuchna \ foto: Infokatowice.pl

Radni miejscy Patrycja Grolik i Aleksander Uszok zawnioskowali do prezydenta Katowic, by zmienić trasy linii autobusowych, kursujących przez Kostuchnę. Zmiany miałyby dotyczyć linii nr 672, 688 i 695.

Radni w swojej interpelacji zawnioskowali o zmiany tras i częstotliwości kursowania linii autobusowych nr 672, 688 i 695. Zaznaczyli, że proponowane zmiany są postulatami zgłaszanymi przez mieszkańców Kostuchny. Propozycje radnych to: przywrócenie połączenia linii nr 688 do centrum miasta, zwiększenie częstotliwości oraz wydłużenie czasu kursowania dla linii nr 695 oraz wydłużenie linii nr 672 z Wesołej do Kostuchny z uwzględnieniem przystanków Wesoła Kopalnia – Zakłady -Kopalnia Murcki – Kostuchna Osiedla – Kostuchna Kościół; a następnie skierowanie jej wzdłuż ulicy Szarych Szeregów z powrotem na Murcki.

Radni twierdzą, że:
[…] Linia 688 została skrócona do przystanku Brynów pętla na czas trwania remontu ul. T. Kościuszki, obecnie nie ma przeciwskazań do przywrócenia jej dawnego przebiegu) […]. Coraz więcej osób zatrudnionych dotąd na terenie ruchu „Boże Dary” rozpoczęło pracę w głównym zakładzie KWK „Murcki-Staszic” w Giszowcu, a linia 695 stanowi jedyne połączenie umożliwiające dogodny dojazd w ten rejon. Wydłużenie linii 672 z Wesołej do Kostuchny z uwzględnieniem przystanków: Wesoła Kopalnia – Zakłady – Kopalnia Murcki – Kostuchna Osiedla – Kostuchna Kościół; a następnie skierowanie jej wzdłuż ulicy Szarych Szeregów z powrotem na Murcki: czas połączenia dla linii 672 z przystanku Murcki do centrum miasta jest bardzo korzystny, zdecydowanie krótszy niż połączenia bezpośrednie z Kostuchny; obecnie mieszkańcy dzielnicy Kostuchna mieszkający przy ulicy Szarych Szeregów w rejonie ulic Kałuży, Musioła i sąsiednich mają daleko do najbliższego przystanku – udostępnienie w tym miejscu linii 672 poprawi sytuację.

Do sprawy nie odniosły się jeszcze władze miasta, natomiast w tej sprawie stanowisko będzie musiał zająć KZK GOP, który jest organizatorem transportu publicznego w mieście Katowice.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
23 − 18 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.