Arkadiusz Godlewski / fot. Ewa Waszut

Jak już informowaliśmy Urząd Miasta Katowice sprawdza czy wieloletni radny PO, były kandydat na prezydenta miasta oraz prezes Parku Śląskiego nie naruszył ustawy samorządowej. Chodzi o zapis mówiący, że radny nie może zarabiać na majątku gminy. Temat pojawił się ponownie na ostatniej sesji Rady Miasta.

Pod koniec kwietnia do Urzędu Wojewódzkiego wpłynęło pismo jednego z mieszkańców, który wyraził wątpliwość czy aby na pewno Godlewski może jednocześnie być radnym i pełnić funkcję prezes Parku Śląskiego. Mowa o artykule 24f ustawy o samorządzie gminnym, który mówi że: „radni nie mogą prowadzić działalności gospodarczej na własny rachunek lub wspólnie z innymi osobami z wykorzystaniem mienia komunalnego gminy, w której radny uzyskał mandat, a także zarządzać taką działalnością lub być przedstawicielem czy pełnomocnikiem w prowadzeniu takiej działalności”. Sprawę teraz badają urzędnicy katowickiego magistratu.

W piśmie do Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego mieszkaniec wymienia 35 działek m.in. te należące jego zdaniem do miasta Katowice, jak i te przekazane w użytkowanie wieczyste przez Województwo Śląskie czy Skarb Państwa.

O sprawę na sesji dopytywał na sesji tym razem radny PiS, Jacek Piwowarczuk. Posłuchajcie o co pytał radny.

Na pytania radnego odpowiadał prezydent Marcin Krupa.

Zapytany przez nas o całą sprawę Arkadiusz Godlewski mówi, że ciągle nikt do niego się nie zwrócił w tym temacie. Sam nie obawia się utraty mandatu, a gdyby była taka możliwość to pewnie sprawa pojawiłaby się w trakcie kampanii wyborczej. Wszystkie działki, których właścicielem jest Park Śląski znajdują się na terenie miasta Chorzów, a ewentualne działki w Katowicach są jedynie w użytkowaniu wieczystym, co jak podkreśla radny nie narusza ustawy samorządowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
9 + 30 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.