MDK Ligota / fot. C. Danielyan / InfoKatowice.pl

Sprawa sali widowiskowej w MDK “Ligota” ciągnie się od początku lat dziewięćdziesiątych. Wtedy to odnowiono budynek MDK i dobudowano pomieszczenia od strony zachodniej. W planach była także sala widowiskowa na 300 miejsc. Obecnie obiekt dysponuje jedynie salą bankietową, która pomieści 50 osób. Sali widowiskowej jak nie było, tak raczej nie będzie. Miastu nie udało się pozyskać środków na jej budowę.  

O sprawę sali widowiskowej pytał radny Tomasz Maśnica na sesji Rady Miasta. Radny otrzymał odpowiedź, że wniosek nie został zakwalifikowany bo nie spełniał odpowiednich warunków, dlatego 200 tys. złotych z budżetu miasta na projekt sali nie zostanie uruchomione. – Te prace nad zapisami Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 trwały już kilka lat i można było się wcześniej zorientować, że sama budowa sali jest niekwalifikowalna. Czy jednak nie należałoby zabezpieczyć środków własnych na to, żeby taki obiekt powstał – pytał Maśnica.

Marcin Krupa, prezydent Katowic przypomniał, że podstawą planów budowy sali widowiskowej dla MDK “Ligota” było pozyskanie środków zewnętrznych – w tym przypadku z Unii Europejskiej.

Reklama

– Informacje, które pozyskiwaliśmy z Urzędu Marszałkowskiego czy z Ministerstwa Rozwoju świadczyły o tym, że takie środki na tego typu działania będą i będzie można z nich skorzystać – stwierdził Marcin Krupa. – Niestety, dzieje się to wszystko tak dynamicznie, że zmiany które następują z tygodnia na tydzień, bo można powiedzieć, że mniej więcej z taką częstotliwością, wyeliminowały możliwość pozyskania środków zewnętrznych na ten cel – dodał Krupa.

Na razie sala widowiskowa nie będzie realizowana. Jednak jak zaznaczył prezydent Katowic “rozważane są inne możliwości. (Posłuchajcie)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
19 − 7 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.