Sesja Rady Miasta Katowice / fot. InfoKatowice.pl

Radny Józef Zawadzki zawnioskował do Prezydenta Miasta Katowice o 2 mln złotych dotacji dla “Rozwoju” Katowice. Zawadzki już wcześniej na sesji apelował o dodatkowe fundusze dla klubu.

– W związku z awansem Klubu Sportowego “Rozwój” Katowice do I ligi proszę o przyznanie dodatkowych środków pieniężnych w wysokości 2 mln złotych na dalsze prowadzenie szkolenia sportowego zawodników, a także przyznanie nagrody w w/w formie za osiągnięty sukces – czytamy w interpelacji radnego.

Wymieniając sukcesy klubu radny zaznaczył, że awans drużyny do I ligi stanowi promocję dla miasta.  – Klub na przestrzeni lat osiągnął wiele sukcesów sportowych. W sezonie 2011/2012 klub awansował do II ligi zachodniej. W sezonie 2012/2013 klub zajął 7. miejsce w II lidze jako beniaminek. W kolejnym sezonie klub awansował do II ligi centralnej. W międzyczasie klub wywalczył brązowy medal mistrzostw Polski juniorów młodszych, wychował kilku zawodników na poziomie reprezentacji, Ekstraklasy, I i II ligi, dwukrotnie awansował do 1/16 finału Pucharu Polski. Wychowanek “Rozwoju” Arkadiusz Milik gra w holenderskim klubie Ajax Amsterdam. 7 czerwca 2015 roku “Rozwój” awansował do I ligi, co stanowi także akcent promocyjny Miasta Katowice – pisze w interpelacji Józef Zawadzki.

Władze miasta dopiero ustosunkują się do prośby radnego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
9 + 24 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.