Rada Miasta Katowice / fot. AM / InfoKatowice.pl

Witold Witkowicz z PO, Marek Nowara z RAŚ i Krystyna Panek z PiS wystosowali wspólną interpelację do prezydenta Marcina Krupy. Radni chcą aby podzielić wolny lokal przy ulicy Misjonarzy Oblatów i przeznaczyć w części na siedzibę Rady Jednostki Pomocniczej nr 12 “Koszutka”.

Budynek, w którym mieście się lokal znajduje się w zasobach KZGM. Chodzi o lokal przy ulicy Misjonarzy Oblatów 4 i 6. – W imieniu mieszkańców Koszutki, apelujemy do Pana Prezydenta aby przeznaczył Pan lokal na działalność społeczną a nie komercyjną. Jest to lokal usytuowany w centralnym miejscu dzielnicy o dużej (ponad 200m2 ) powierzchni, który z łatwością pomieści dwie instytucje – czytamy w interpelacji.

Część lokalu zdaniem radnych mogłaby być przeznaczona na siedzibę RJP nr 12. – Drugą cześć lokalu po podziale Pan Prezydent wedle woli, mógłby zakwalifikować do programu “Lokal na kulturę” bądź przeznaczyć, na przykład, dla poszukujących siedziby organizacji pozarządowych – proponują prezydentowi Katowic.

W interpelacji radni zaznaczyli dlaczego warto lokal przy Misjonarzy Oblatów przeznaczyć na działalność społeczną.

[quote_box_center]

Mimo wstępnie negatywnego stanowiska UM Katowice w sprawie podziału lokalu i przeznaczeniu go dla dwóch instytucji, mamy nadzieję że przy ponownym rozpatrzeniu sprawy, uda się niewielkim nakładem kosztów doprowadzić do satysfakcjonującego rozwiązania.

Takie miejsce, które przyciągałoby aktywnych mieszkańców, wpłynie niezwykle korzystnie na jakość życia społecznego dzielnicy. Dzielnicy, która jak Panu wiadomo jest pod względem średniej wieku mieszkańców, najstarszą dzielnicą w mieście.

Równocześnie pragniemy zauważyć, iż dotychczasowi najemcy komercyjni mieli duży problem z utrzymaniem tak dużego lokalu, dlatego aby uniknąć kolejnego pustego miejsca na Koszutce zasadnym jest podjecie działań, o które prosimy w interpelacji.

[/quote_box_center]

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
15 + 2 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.