Marcin Krupa prezydent Katowic / fot. UM Katowice

W styczniu prezydent Katowic Marcin Krupa zaproponował stworzenie tramwaju na południe Katowic, od pętli Brynów do pętli Kostuchna. Dzisiaj zaprezentował wyniki kwietniowej ankiety, w której wypowiedziało się ponad 700 mieszkańców. To oni zdecydowali jaką trasą pojedzie tramwaj na południe miasta.

Trasa tramwaju będzie przebiegała od pętli w Brynowie, dalej ulicą Rzepakową, na jej przedłużeniu ulicy z przekroczeniem linii kolejowej i dalej na tyłach marketu E.Leclerc, a następnie obrzeżem terenów leśnych w kierunku Szenwalda. Następnie linia miałaby przebiegać przez tereny leśne, z wykorzystaniem śladów linii wysokiego napięcia oraz ciepłociągu, aby uniknąć dodatkowych przecięć lasu, do ul. Ziołowej w rejonie Górnośląskiego Centrum Medycznego.  Następnie przy ul. Ziołowej i Jaworowej.

– Z 729 respondentów, którzy wzięli udział w badaniu, wyboru trasy dokonało 556. Na pytanie, który wariant powinien zostać wybudowany na pierwszym odcinku, nieznaczna większkość wypowiedziała się za wariantem 2 (284 głosy, 39 proc. ogółu badanych), nieco mniej osób wskazało wariant 1 (272 głosy, 37 proc.). Natomiast 24 proc. badanych nie wskazało żadnego wariantu, wyrażając sprzeciw wobec zaproponowanych rozwiązań. W kolejnym pytaniu respondenci mieli do wyboru aż cztery warianty. Wariant 3A zdobył łącznie 187 głosów, na poziomie poparcia wyrażonym przez 25,6 proc. wszystkich badanych – informuje Dariusz Czapla z katowickiego magistratu.

Najliczniejszą grupę respondentów (433 osoby) stanowili mieszkańcy Piotrowic – Ochojca, drugą pod względem wielkości – mieszkańcy Kostuchny (60 osób).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
30 − 6 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.