Plac zabaw w Parku Zadole / fot. InfoKatowice.pl

Pod koniec kwietnia w Parku Zadole miasto Katowice otworzyło plac zabaw za ponad 700 tys. złotych. Radny Krzysztof Pieczyński z Forum Samorządowego wystąpił z inicjatywą stworzenie ogrodzenia dla nowego placu zabaw.

– Nowopowstały plac zabaw zbiera same pochlebne recenzje wśród mieszkańców. Jednak występują u nich pewne obawy. Pierwsza dotyczy biegających po parku psów, które mogłyby pozostawić nieczystości w tym miejscu. Drugim problemem natomiast jest plaga dzików w parku, która głównie pod osłoną nocy, bezcześci tereny parkowe – pisał w interpelacji radny Pieczyński.

Reklama

Wiceprezydent Katowic, Bogumił Sobula odpowiedział, że Zakład Zieleni Miejskiej zrealizuje ogrodzenie do połowy czerwca.

Marcin Krupa prezydent Katowic podczas otwierania placu zabaw w Parku Zdole / fot. UM Katowice
Marcin Krupa prezydent Katowic podczas otwierania placu zabaw w Parku Zdole / fot. UM Katowice

Plac zabaw w Parku Zadole, to teren, który obejmuje de facto dwa place zabaw dla dzieci młodszych i starszych, strefę aktywności fizycznej (w tym urządzenia do ćwiczeń dla osób starszych) oraz strefę edukacyjną. – W strefie edukacyjnej istnieje możliwość prowadzenia lekcji z biologii, geografii i przyrody. Plac wkomponowany jest w istniejący teren zadrzewiony, który został ostatnio wzbogacony o nowe nasadzenia z żywopłotu grabowego. Teren przystosowany jest dla osób niepełnosprawnych, w tym zainstalowane zostały elementy ogrodu sensorycznego (ścieżka sensoryczna, elementy dźwiękowe itp) – informuje Dariusz Czapla z biura prasowego Urzędu Miasta Katowice.

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
26 + 3 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.