Reklama

W drugiej edycji Budżetu Obywatelskiego w Katowicach mieszkańcy zgłosili więcej wniosków niż w roku ubiegłym. Ogółem wpłynęło 335 projektów, z czego 37 ma charakter ogólnomiejski.

Do 15 maja można było zarejestrować propozycje zadań do Budżetu Obywatelskiego Katowice 2016. Projekty zgłaszano osobiście w Biurze Prasowym Urzędu Miasta Katowice, przesyłano pocztą lub w wersji elektronicznej za pomocą Elektronicznej Skrzynki Podawczej​. Spośród 335 przekazanych wniosków, 37 to zadania ogólnomiejskie. Najwięcej projektów lokalnych, bo aż 31, dotyczy Ligoty-Panewnik, najmniej Os. Paderewskigo-Muchowca oraz Murcek – po 5.

Reklama

Pomysły mieszkańców są bardzo zróżnicowane. Przeważają, tak jak w zeszłym roku, projekty dotyczące: remontów infrastruktury drogowej, placów zabaw i boisk, doposażenia placówek oświatowych i bibliotek, siłowni pod chmurką, rewitalizacji terenu, parkingów. Nie zabrakło jednak inicjatyw oryginalnych i innowacyjnych. Są wśród nich: mural na Janowie, usunięcie pseudograffiti z elewacji budynków, tężnia solankowa w Parku Zadole, osadzenie kamienia na historycznej granicy Ligoty i Brynowa, automatyczne toalety miejskie, zakup wozu strażackiego, budowa boiska do kajak-polo na stawie Maroko, multimedialna dotykowa mapa rynku i okolicy, automaty do opakowań zwrotnych, miasteczko rowerowe, osiedlowa strefa tenisowa, zajęcia szachowe, a także muzyczno-taneczne z elementami zumby, monografia os. Tysiąclecia, edukacja regionalna „Śląsk jestem dumny”.

Na obecnym etapie projekty są wstępnie sprawdzane przez pracowników Biura Prasowego. Kontrolują oni np. czy do wniosku została dołączona kompletna lista poparcia oraz (jeśli to konieczne) oświadczenie wspólnoty lub spółdzielni mieszkaniowej, czy wiek wnioskodawcy i adres jego zameldowania umożliwia zgłoszenie zadania, czy szacunkowy koszt projektu nie przekracza puli dostępnych środków.

Na przełomie czerwca i lipca zostaną opublikowane listy wniosków, które odpadły po weryfikacji wstępnej ze względów formalnych oraz tych, które zostaną przekazane do dalszej weryfikacji szczegółowej komórkom merytorycznym. Listę wniosków pozytywnie zweryfikowanych i poddanych pod głosowanie poznamy 26 sierpnia. O tym, na co przeznaczyć 20 milionów z Budżetu Obywatelskiego, zadecydujemy głosując na wybrane projekty od 18 – 21 września.

Zadania zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego z podziałem na jednostki pomocnicze:

Projekty ogólnomiejskie: 37
Projekty lokalne:
JP nr 1 Śródmieście – 13
JP nr 2 Załęska Hałda – Brynów Część Zachodnia – 16
JP nr 3 Zawodzie – 11
JP nr 4 Os. Paderewskiego – Muchowiec – 5
JP nr 5 Brynów Część Wschodnia – Os. Zgrzebnioka – 8
JP nr 6 Ligota – Panewniki – 31
JP nr 7 Załęże – 15
JP nr 8 Osiedle Witosa – 9
JP nr 9 Osiedle Tysiąclecia – 18
JP nr 10 Dąb – 8
JP nr 11 Wełnowiec – Józefowiec – 22
JP nr 12 Koszutka – 11
JP nr 13 Bogucice – 16
JP nr 14 Dąbrówka Mała – 11
JP nr 15 Szopienice – Burowiec – 16
JP nr 16 Janów – Nikiszowiec – 13
JP nr 17 Giszowiec – 23
JP nr 18 Murcki – 5
JP nr 19 Piotrowice – Ochojec – 18
JP nr 20 Zarzecze – 7
JP nr 21 Kostuchna – 11
JP nr 22 Podlesie – 11

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
24 + 5 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.