foto: Tara Hernández

Uniwersytet Śląski rozpoczął rekrutację kandydatów na rok akademicki 2015/2016. Uczelnia przygotowała łącznie ponad 9 tysięcy miejsc na studiach stacjonarnych, wśród nich kilka nowych kierunków, m.in. studia śląskie, antropologia języka i komunikacja, kognitywistyka, zarządzanie zasobami ludzkimi, inżynieria zagrożeń środowiskowych oraz malarstwo.

Profesor Ryszard Koziołek powiedział na konferencji prasowej, że uczelnia z jednej strony opiera się na tradycyjnych kierunkach, a z drugiej wsłuchuje się w oczekiwania studentów i zmieniający się rynek pracy. Stąd w nowym roku akademickim kandydaci na studia mają do wyboru 71 kierunków i 233 specjalności.

Wśród nowości znajdują się między innymi takie propozycje, jak: studia śląskie, kognitywistyka, zarządzanie zasobami ludzkimi, inżynieria zagrożeń środowiskowych, antropologia języka i komunikacji, malarstwo i projekty interdyscyplinarne. Wśród wielu specjalności wymienić można: język szwedzki, poradnictwo logopedyczne, europejskie studia pracy socjalnej i ekonomii społecznej, mediacje i negocjacje, specjalność tłumaczeniowa z językiem japońskim.

Reklama

– Do studiów śląskich przymierzaliśmy się bardzo długo. Byłem od wielu lat przekonany, że uniwersytet powinien tworzyć taką ofertę kształcenia, która dawałaby rzetelną wiedzę na temat historii i kultury regionu oraz procesów społecznych, które tu zachodzą – powiedział prof. Koziołek. Profesor podkreślał, że będą to studia, które będą wykorzystywały wiedzę o regionie zgromadzoną na różnych wydziałach. Studia obejmować będą m.in. obszary społeczne, geograficzne, prawne, kulturalne i historyczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
17 − 3 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.