Marek Nowara składający przysięgę na sesji Rady Miasta Katowice / fot. Infokatowice.pl

Radni miejscy Marek Nowara (RAŚ) i Witold Witkowicz (PO) złożyli interpelację do prezydenta Marcina Krupy z prośbą o rozważenie możliwości wydania przez miasto broszury zachęcającej mieszkańców do zaangażowania społecznego i obywatelskiego.

Radni w swojej interpelacji wskazują na występujące w ostatnim czasie zjawisko zwiększonego zaangażowania się mieszkańców Katowic w życie społeczne miasta i swojego lokalnego – dzielnicowego środowiska. Takie zjawisko – w ocenie radnych – nastąpiło m.in. w wyniku działalności rad jednostek pomocniczych (tzw. „rad dzielnic”) i działań w zakresie procedury budżetu obywatelskiego.

Nowara i W. Witkowicz zaznaczają, że: [quote_box_center][…] Wychodząc naprzeciw tym inicjatywom, warto wesprzeć wiedzę mieszkańców na temat możliwych narzędzi angażowania się w życie miasta. W związku z tym zwracamy się z prośbą o stworzenie publikacji mającej na celu zachęcenie mieszkańców i przybliżenie możliwości wpływania na swoją okolicę poprzez różne aktywności. Przykładem niech będzie publikacja wydana przez Warszawę, o której była również mowa podczas jednego z paneli dyskusyjnych w ramach Europejskiego Kongresu Gospodarczego, poświęconemu budżetom obywatelskim. Uważamy, że taki podręcznik będzie przydatną dla mieszkańców wskazówką zachęcającą do angażowania się na rzecz miasta.[/quote_box_center]

Swoją interpelację radni złożyli pod koniec kwietnia br., natomiast władze miasta nie odniosły się jeszcze do tej propozycji.

1 Komentarz

  1. “Radni chcą, żeby miasto stworzyło broszurę” – brzmi to bardzo roszczeniowo. “Redagujemy broszurę, chcemy, żeby miasto pomogło nam w jej promowaniu” – wygląda o wiele lepiej!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
28 − 28 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.