Panorama Katowic / fot. InfoKatowice.pl

Władze miasta chcą wybudować łącznik drogowy pomiędzy ulicą Barbary i ulicą Tadeusza Kościuszki, wzdłuż autostrady A4. W tym celu konieczna będzie zmiana miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Projekt uchwały w tej sprawie już wpłynął do Biura Rady Miasta Katowice.

By wybudować drogę konieczna jest zmiana planu miejscowego, której może dokonać Rada Miasta w drodze uchwały. Projekt uchwały zawiera uzasadnienie, w którym zaznaczono, że konieczne jest ustalenie przeznaczenia i zasad zagospodarowania umożliwiającego wykorzystanie przedmiotowej nieruchomości pod funkcję drogowo-parkingową (budowa łącznika ulicy Barbary z ulicą Tadeusza Kościuszki).

Teren, który objęty jest proponowaną zmianą planu miejscowego, znajduje się w rejonie ulicy Tadeusza Kościuszki i alei Górnośląskiej (autostrada A4). Mieści się na nim dawny obiekt kolektury wyścigów konnych (pochodzący z lat 30. XX wieku tzw. „Dom Służewca” przy ul. T. Kościuszki 73, późniejszy bar „Galop”). W celu budowy nowej drogi prawdopodobnie będzie konieczne wyburzenie tego obiektu.

Reklama

Projekt uchwały trafił pod obrady Komisji Rozwoju Miasta przy radzie miejskiej.

17 KOMENTARZE

 1. po co się pytam ? niech lepiej przedłużą oficjalnie park Kościuszki o ten pas od autostrady do ogródków działkowych

 2. Na Barbary już wycieli wszystkie drzewa żeby zrobić parkingi teraz chcą tu zrobić ruchliwą ulicę. Nie zgadzam się. Już tu zginęło dziecko pod kołami. Dajcie ludziom w spokoju dojść do parku na spacer!

 3. i komu ma to służyć? jedyny pas zieleni po tej stronie A4 ma zostać zamieniony w betonowo- asfaltową pustynię? bez sens totalny czy ulica Poniatowskiego jest aż tak zakorkowana że trzeba nową ulicę? no i po co ta cała ulica Śródmiejska czy jak się to nazywa pod samą super-jednostką gdy mamy 2 pasmową Korfantego od Ronda w stronę Rynku

  • 100% popieram. Jeżdżę codziennie ulicą Poniatowskiego z pracy na a4, nie ma tam takiego ruchu żeby budować równoległą ulicę. Nawet w godzinach szczytu stoję na Poniatowskiego krócej niż gdzie indziej.

 4. czysta głupota to lepiej poszerzyć ulicę poniatowskiego i kościuszki a barbary zoztawcie w spokoju latem tłumy ludzi spacerują z dziecmi do parku tą ulicą ja bym dodał zakaz wjazdu na tą ulicę z wyjątkiem mieszkanców i firm!!! tam zgineło dziecko a wam jeszcze mało!!! Nie ma gdzie pieniędzy wydawać to zróbcie coś z mikołowską kó….a

  • Zadne zakazy ruchu wjazdu nie pomoga bo i tak straz miejska ani policja nic z tym nie robi na fliegiera i na barbary jest zakaz ruchu wylacznie dla mieszkancow a i tak wjezdza kto chce… Taka jest polska polityka

  • Jak chcesz poszerzyć Poniatowskiego? A… no tak, można metodą “na Uszoka” wyburzyć jedną stronę zabudowy – a że po obu są obiekty zabytkowe to losowo wybrać te “mniej wartościowe” i sru, gotowe. Z Poniatowskiego wystarczy usunąć blokujące połowę pasa zaparkowane auta i będzie lepiej się nią przejeżdżało. Kościuszki już spaprali więc za resztę już niech się nie biorą bo będzie jeszcze gorzej niż było wcześniej. Cóż, Uszoka nie ma (teoretycznie) ale wybrali jego lokaja Krupę i znowu mamy za prezydenta miasta d.pę.

 5. Wam się chyba w główka coś popsuło wy pomysłodawcy ! Nie dość że znikła cała zieleń z ul. Barbary i po przebudowie to jeszcze chcecie na tej ulicy zwiększyć ruch mimo iż pobudowano wysepki dla pieszych i rowerów dochodzi do wypadków . Ja mówię stanowczo nie ponieważ chcę mieć bezpieczne dojście do parku co przy zwiększonym natężeniu ruchu drogowego będzie bardzo niebezpieczne .

 6. A potem jeszcze ogródki działkowe będą zabrane, bo to pewnie o to chodzi, a park zrobi się tak mały, ze tez będzie go można spokojnie zaorać i zabudować betonowo-kartonowym osiedlem (zaryglowanym na cztery spusty). Najładniejsze miejsca naszego miasta są niszczone z zapałem godnym lepszej sprawy.Miasto Niszczonych Ogrodów – czyż to nie tak miało brzmieć?

 7. Poto są działki żeby wypoczywać po pracy a nie słuchać warkotu samochodów i nie wąchać spalin jak wojewoda chce to niech wącha z prezydentem miasta Katowic.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
18 − 16 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.