Urząd Miasta Katowice / fot. InfoKatowice.pl

Piotr Uszok, obecny doradca prezydenta Katowic ds. inwestycji w mieście, a przez wiele lat prezydent Katowic, od lutego jest wiceprezesem tyskiej firmy Carboautomatyka. Portal InfoKatowice.pl zapytał w magistracie jakie inwestycje realizowała w mieście firma wiceprezesa Uszoka za jego prezydentury. Naszą uwagę przykuły prace przy budowie Międzynarodowego Centrum Kongresowego – tam utajniono kwotę, którą Carboautomatyka otrzymała jako podwykonawca. Na naszą prośbę o odtajnienie informacji miasto tłumaczy, że nie wie…ale się dowie.

W sumie w latach 1998-2015 Carboautomatyka wykonywała w Katowicach 11 zleceń na rzecz miasta. Najdroższe były prace w Spodku – opiewały na kwotę ponad 6,6 mln zł (chodzi o zaprojektowanie i wykonanie, wraz z robotami dodatkowymi, sieci CCTV z sygnalizacją pożaru oraz dźwiękowym systemem ostrzegawczym).

Kwotę, którą firma otrzymała za pracę przy MCK jako podwykonawca utajniono. Tam Carboautomatyka zajmowała się zadaniem pod nazwą: “wykonanie robót instalacyjnych silnoprądowych na budowie Międzynarodowego Centrum Kongresowego (…)”. MCK to jedna z najdroższych inwestycji w Katowicach. Obiekt zbudowano za ponad 333 mln złotych.

Reklama

Jak tłumaczy katowicki magistrat w piśmie przesłanym do InfoKatowice.pl wykonawcą inwestycji było konsorcjum firm na czele z Warbud S.A. To według miasta Warbud utajnił kwotę zapłaconą Carboautomatyce. – Wydział Inwestycji Urzędu Miasta Katowice zwrócił się do Lidera Konsorcjum o udzielenie informacji odnośnie wynagrodzenia jakie otrzymała Spółka “Carboautomatyka” za wykonane roboty instalacyjne dla MCK Katowice i do dnia 12.05.2015r. nie otrzymał odpowiedzi – informuje Adam Kochański naczelnik Wydziału Inwestycji.

Kochański jednocześnie dodaje, że do połowy czerwca taka informacja zostanie nam przekazana.

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
8 + 18 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.