Radny Maciej Biskupski / fot. InfoKatowice.pl

Radny Maciej Biskupski zaproponował władzom miasta aby w Strefie Kultury, obejmującej m.in. NOSPR i nowe Muzeum Śląskie, powstała dodatkowa stacja dla rowerów miejskich.

Niedawno w Katowicach pierwszy raz uruchomiono dwie wypożyczalnie rowerowe we współpracy władz miasta i prywatnej firmy, która świadczy takie usługi na terenie całej Polski. Radny miejski Maciej Biskupski zaproponował w interpelacji do prezydenta Katowic, by kolejną wypożyczalnię uruchomić w strefie kultury, gdyż obecnie funkcjonujące dwie stacje są – w jego przekonaniu – namiastką systemu obejmującego całe miasto.

Radny Biskupski zaznacza, że: [quote_box_center][…] Będąc świadomym ograniczeń finansowych związanych z rozwojem systemu w tym roku, zwracam się z prośbą o rozważenie możliwości utworzenia jednego, dodatkowego punktu wypożyczalni. Proponuję aby stacja ta, została zlokalizowana w Strefie Kultury. Jednocześnie popierając kierunek rozwoju wypożyczalni rowerów miejskich, wnioskuję do Pana Prezydenta o rozważenie możliwości utworzenia systemu, który swoim zasięgiem obejmowałby teren całego miasta. W przypadku przychylności Pana Prezydenta, proponuję wyznaczenia harmonogramu prac nad systemem oraz wskazanie miejsc, w których stacje rowerowe miałyby zostać uruchomione. Z uwagi na skalę zadania, konieczne może być przeprowadzenie procedury wyłonienia operatora w oparciu o Ustawę Prawo Zamówień Publicznych, dlatego już dziś wnioskuję o rozpoczęcie prac nad systemowym rozwiązaniem.[/quote_box_center]

W interpelacji radnego znalazła się propozycja utworzenia całego systemu, który funkcjonowałby na terenie Katowic i rozwiązywałby problem w sposób kompleksowy. Prezydent Marcin Krupa nie odniósł się  jeszcze do sprawy, ale już wiadomo, że tematem zajmie się specjalny zespół ds. polityki rowerowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
17 + 4 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.