FOTO: Michał Bulsa

Wiceprezydent Katowic, Bogumił Sobula poinformował, że przebudowa ulicy Walerego Wróblewskiego w Bogucicach odbędzie się jeszcze w bieżącym roku. Środki na ten cel zostały zabezpieczone w budżecie Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów.

Kompleksowa przebudowa ulicy Wróblewskiego będzie polegała m.in. na powstaniu nowego chodnika, parkingu i oświetlenia. Część działek, na których mają być prowadzone prace, należy do Konwentu Bonifratrów, który wyraził zgodę na taką inwestycję, proponując jednoczesne uregulowanie granic działek w rejonie ulicy.

W ej sprawie interpelował radny Damian Stępień, który prosił władze miasta o udostępnienie m.in. harmonogramu prac. W odpowiedzi wiceprezydent Bogumił Sobula poinformował, że: [quote_box_center][…] W budżecie na rok 2015 Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Katowicach zostały zabezpieczone środki finansowe na przebudowę w pełnym zakresie przedmiotowej ulicy. Jednocześnie informuję, iż odrębnym pismem zwrócono się do Wydziału Gospodarki Mieniem tutejszego Urzędu o pilne podjęcie czynności związanych z przejęciem gruntów od Konwentu Bonifratrów w Katowicach w celu realizacji planowanej przebudowy.[/quote_box_center]

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
17 + 27 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.