Wiewiórka w parku / fot. Vardges Muradyan / InfoKatowice.pl

W piątek odbędzie się protest na Muchowcu w Katowicach. Mieszkańcy będą pikietować przeciwko budowie pawilonów w Parku Leśnym. Mają tam powstać m.in. pomieszczenia biurowe.

Organizatorzy akcji chcą sprawdzić ile osób na prawdę popiera walkę o tereny zielone w Katowicach. Profil na facebooku “Nie dla biurowców na Muchowcu” polubiło już przeszło 3,5 tys. użytkowników. – Musimy zobaczyć jaką mamy realną siłę – mówi w rozmowie z InfoKatowice.pl Marcin Przondziono twórca profilu i jeden z organizatorów protestu. Jeżeli w akcji weźmie udział duża liczba mieszkańców organizatorzy nie wykluczają w przyszłości protestu przy Urzędzie Miasta Katowice.

Protest przed placem budowy rozpocznie się o godzinie 17:00 ma potrwać do godziny 20:00. Jednocześnie zbierane będą podpisy pod petycją do władz miasta, w której mieszkańcy sprzeciwiają się budowie biurowców na Muchowcu i w Dolinie Trzech Stawów.

Wzór petycji do podpisu dostępny jest tutaj. 

3 KOMENTARZE

 1. Szkoda czasu, skoro wszystkie decyzje zostały już podjęte. Lepiej się zastanowic, co zrobic, żeby więcej do tkich sytuacji nie dochodziło.

  • Nie poddawaj się… TO MY – mieszkańcy miasta mamy władzę a nie urzędnicy.Oni tylko w Naszym imieniu sprawują władzę. Trzeba im to jedynie regularnie przypominać….. !

 2. NIE BĘDZIE W KATOWICACH REKREACYJNEJ DOLINY TRZECH STAWÓW, ANI PARKU LEŚNEGO BO BĘDĄ NAD NIĄ LATAĆ SAMOLOTY BIZNESOWE (PLANOWANE SĄ TRZY PASY STARTOWE), BĘDZIE DZIELNICA MUCHOWIEC ZE STACJĄ KOLEJOWĄ !!!!!!!! Podobno w czerwcu (lub później gdy wszyscy wyjadą na wakacje) będzie podany do konsultacji społecznych Plan Zagospodarowania Przestrzennego Muchowca. Już dzisiaj możemy przeczytać jak będzie wyglądać. W „Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Katowice – II edycja” przyjęte PRZEZ NASZYCH RADNYCH MIASTA KATOWICE uchwałą nr XXI/483/12 z dnia 25 kwietnia 2012 r. zaplanowane jest (wbrew opiniom wszystkich środowisk ekologicznych sprzeciwiających się tym planom podczas konsultacji społecznych):
  • wycinka drzew w Parku Leśnym celem przedłużenia przebiegu ul. Francuskiej do ul. 73 Pułku Piechoty,
  • wycinka drzew na strefę usług na terenie obecnego Parku Leśnego wzdłuż planowanej przedłużonej ul. Francuskiej oraz wzdłuż ul. 73 Pułku Piechoty – już uchwalona zmiana dot. tej drogi,
  • przebudowa ul. 73 Pułku Piechoty na czteropasmową drogę krajową główną przyspieszoną biegnącą WZDŁUŻ REZERWATU KŁODNICY!!!!!
  • rozbudowa lotniska na Muchowcu na lotnisko biznesowe (regularne loty) zamiast szkoleniowego,
  • budowa stacji kolejowej Muchowiec
  Propozycje mieszkańców Katowic:
  1. Rezygnacja z planowanego przedłużenia ul. Francuskiej do ul. 73 Pułku Piechoty.
  2. Rezygnacja z planowanej przebudowy ul. 73 Pułku Piechoty.
  3. Rezygnacja z rozbudowy Lotniska na Muchowcu.
  4. Podobnie jak w Ligocie, zmienić lokalizację planowanego Centrum Przesiadkowego Brynów na okolice dworca kolejowego w Brynowie, w miejsce planowanego zbiegu ul. Kolejowej i Kościuszki.
  5. Budować obwodnicę na północnej osi Katowic, jako dojazd do drogi na Skoczów, w miejsce dotychczasowej koncepcji opartej na ul. 73 Pułku Piechoty przebiegającej przez jedne z najbardziej cenne przyrodniczo tereny Katowic.
  6. Wprowadzenie bezwzględnego zakazu dokonywania zmian w pasie zieleni stanowiącej PAS OCHRONNY KATOWIC w dokumentach planistycznych Katowic.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
27 + 30 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.