Marcin Krupa i Piotr Uszok / fot. Artur Maciaszczyk / Infokatowice.pl

Radny miejski Arkadiusz Godlewski zaproponował, by zorganizować spotkanie władz miasta z mieszkańcami w sprawie planowanej budowy nowej galerii handlowej w rejonie skrzyżowania ulic Kolejowej i Tadeusza Kościuszki.

Godlewski chce, by odbyć spotkanie konsultacyjne z mieszkańcami południowej części Katowic, na którym mogliby wyrazić swoje stanowisko w sprawie galerii. Zdaniem mieszkańców Urząd Miasta Katowic nie poinformował w wystarczającym stopniu mieszkańców o projekcie planu zagospodarowania przestrzennego (na przykład brak informacji na ten temat na platformie konsultacji społecznych).

Radny zwraca uwagę, że: [quote_box_center]

W związku z protestami mieszkańców, nie tylko dzielnic południowych, ale i całych Katowic proszę o więcej informacji w sprawie projektu budowy kolejnej galerii handlowej na terenie miasta w rejonie ul. Kościuszki. Proszę również o zajęcie stanowiska przez Pana Prezydenta w tej sprawie – a mianowicie o wyjaśnienie mieszkańcom dlaczego Katowice potrzebują kolejnych powierzchni handlowych, podczas gdy obiektów o wielkości porównywalnej do planowanego centrum handlowego istnieje ich tylko na terenie Katowic, nie włączając innych miast aglomeracji, już pięć? […]

 [/quote_box_center]

Obecnie opracowywany jest projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w rejonie ulic Tadeusza Kościuszki i Kolejowej, w którym mają znaleźć się zapisy, dopuszczające zabudowę części terenu na cele galerii handlowej. O planach budowy w tym miejscu nowego kompleksu handlowo-usługowego już kilka miesięcy temu informowała spółka Echo Investment. Jednakże wiele uwag co do planu zagospodarowania przestrzennego, jak i do planów budowy nowej galerii handlowej mają zarówno mieszkańcy, jak i działające w pobliżu firmy (m.in. przedsiębiorstwo Transbud Katowice).

Reklama

5 KOMENTARZE

  1. Jakie spotkanie, jakie konsultacje? Mamy przecież w Katowicach budżet obywatelski, więc niech się wszyscy zamkną i budują place zabaw i siłownie pod chmurką, a prawdziwe interesy dają robić kolesiom z urzędu.

  2. A niech budują , dodatkowe miejsca pracy , blisko więcej sklepów kino itp.,południe nie będzie musiało jechać do centrum żeby coś kupić film zobaczyć.Na południowej części Katowic nic się nie dzieje chyba tylko że budowa nowych osiedli mieszkam tu od ponad 30 lat i jakoś nic się nie zmieniło od tego czasu , a przydało by sie przy okazji jakieś nowe drogi w końcu ten tramwaj w końcu , ja widzę to tak że wszyscy protestują a i tak potem korzystają , wybrać się do jakiegoś sklepu o wybranych porach to ludu pełno.Tylko jak zwykle jest tak że jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę taka jest prawda.!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
19 − 11 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.