Rada Miasta Katowice / fot. Infokatowice.pl

W  trakcie dzisiejszej sesji Rady Miasta Katowice poruszono kwestię budowy stadionu miejskiego na ul. Bukowej. O sprawę pytał radny PO Arkadiusz Godlewski, który chciał wiedzieć czy to prawda, że miasto chce budować stadion na 6 tys. miejsc – tak miała stwierdzić w trakcie Europejskiego Kongresu Gospodarczego skarbnik miasta Katowice.

Krzysztof Mikuła, zastępca prezydenta Katowic, który na sesji zastępował nieobecnego Marcina Krupę, odpowiedział, że doniesienia medialne na ten temat nie są prawdziwe, a są nadinterpretacją słów skarbnik miasta. Obecnie Katowice chce budować obiekt na 12 tys. widzów z możliwością rozbudowy w razie potrzeby. – Jeżeli stadion zostanie zapełniony kibicami, czyli będzie to za mała powierzchnia, to będzie on gotowy do rozbudowy o kolejne 6 tysięcy – stwierdził Krzysztof Mikuła, wiceprezydent Katowic.

Szacuje się, że koszt nowego obiektu przy ul. Bukowej to około 100 mln złotych.

Na razie jednak miasto nie ma opracowanego sposobu finansowania inwestycji. Projekt stadionu ma być gotowy w 2016 roku, budowa ma nastąpić w latach 2017-2018.

13 KOMENTARZE

 1. Sorry ale po co w Katowicach stadion za 100 mln? Obok jest Śląski niech tam grają. Dla kilku dresiarzy budować obiekt za takie pieniądze? Bez przesady!!! To jest jakaś degrengolada…

 2. kolejne miliony pojda na kolejny projekt… skoro przed wyborami pan krupa oraz pan mikula mowili ze zostanie wybudowany stadion w/g projektu ktory juz jest ktory kosztowal kilka milionow to dlaczego po wygranych wyborach nagle tamten projekt wart kilka milionow idzie do smieci a kolejne miliony pojda na nowy projekt? jesli tak sie stanie to ja chce od pana krupy zwrotu z wlasnej kieszeni tych kilku milionow ktore poszly juz na obecny projekt

 3. Uwielbiam takie komentarze jak Yandeo. Typowy pies ogrodnika. Nie jestem dresiarzem ani jakimś chuliganem. Kocham sport i piłkę nożną. Dlaczego ty możesz mieć hobby czy pasje a innym zabraniasz???
  A Stadion Śląski jest w innym mieście i nikt kto kibicuje Katowicom nie będzie chodzić na mecze do Chorzowa. Po za tym Śląskiego nigdy nie skończą…

   • A z jakiej racji mamy jeździć na mecze do obcego miasta? Jestem właścicielką firmy, płacę temu miastu ponad 200 tysięcy podatku rocznie z samych moich zysków, nie licząc pracowników, to mam prawo mieć stadion w swoim mieście. Ile Ty mądralo wkładasz do budżetu?

 4. Yandeo, a ty jesteś pusty.Przeca SŚ jest nieczynny i chyba nigdy już nie będzie. Chodzę na GieKSa z rodziną i chciałbym mieć jeszcze lepsza wygodę.A za ćwierć banki wybudowali jakieś budynki dla krawaciarzy i zlodzieji i jakoś nie protestowałeś!dla czego?

 5. 16000 to najmniejsza ilosc dla stadionu w Naszym mieście nie jestem kibicem ale czemu inne miasta mają fajne stadiony a my nie mamy. Dla mnie nie potrzebne są inne inwestycje w miescia a stadion jest potrzebny i tyle i chce go miec a takich ludzi jest tysiące.

 6. Też jestem tego zdania ze stadion powinien być na co najmniej 15 tys. Wiem że w tej chwili go nie zapelnimy ale wstyd ze byle jaka wieś grająca w 1 lidze ma przyzwoity stadion a my w takim mieście jak Katowice nie mamy. Chodzę na mecze od 30 lat i nie jestem żadnym dresiażem tak ktoś inteligentny wcześniej się wypowiedział. Pytanie do przeciwników tej inwestycji: ile osób pójdzie do np. NOSPR w to poszły grube miliony. Nie podejrzewam że mamy w Katowicach samych melomanów.

 7. Zaraz na 100 tys kibiców stadion za pół miliarda bo tak kilku kolesi w szalikach i kominiarkach chce. W ogóle to jest jakiś poroniony pomysł, żeby tak marnować publiczną kasę. Jeszcze wybrzydzają co do ilości miejsc..mówimy tutaj o GieKsie, która grać nie potrafi. Nie dość, że miasto już zainwestowało w drużynę 30 mln to jeszcze ma stadion budować? To jest jakiś żart? Bo co kibice podatki płacą? A kto nie płaci? OTO dla kogo buduje pan stadion panie prezydencie:

  http://www.katowice.slaska.policja.gov.pl/k14/informacje/wiadomosci/141180,Policyjne-zabezpieczenie-meczu-przy-ulicy-Bukowej-koszt-prawie-34-tys-zl.html

  “W sobotę 235 policjantów zabezpieczało mecz piłki nożnej pomiędzy GKS Katowice a Zagłębiem Lubin. Mundurowi strzegli bezpieczeństwa mieszkańców Katowic i kibiców – nie tylko wokół stadionu i na trasach dojazdowych, ale w całym mieście. Policjanci analizują już nagrania z monitoringu, aby ustalić tożsamość osób, które wdarły się na stadion, uszkodziły toalety i krzesełka oraz naruszyły nietykalność jednego z pracowników ochrony.”

 8. Czyli każdy dorosły, pracujący mieszkaniec dorzuci się w przeliczeniu około 800 – 1000 złotych na stadion. Biorąc pod uwagę, że jak w przypadku budowy każdego stadionu koszty w trakcie budowy się podwoją będziemy musieli wybulić po jakieś 1500 PLN na pracującą osobę. Ile za to możnaby stworzyć miejsc pracy, przedszkoli, czegokolwiek tylko nie stadionu dla patałachów kurna!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
10 + 14 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.