Reklama

Dzisiaj na ul. Mariackiej w Katowicach  Fundacja Ekologiczna ARKA wspólnie z ponad 100 uczniów z katowickich szkół i przedszkoli zainaugurowała trzecią edycję ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Listy dla Ziemi”.

– Głównym elementem akcji jest pisanie tematycznych listów przez młodych ludzi, które skierowane są do dorosłych. Tematyka listów i całego programu dotyczy prawidłowego zagospodarowania odpadów i niskiej emisji. W tym roku nowością jest pisanie listów także w formie cyfrowej dzięki aplikacji na stronie www.listydlaziemi.pl – informuje Dariusz Czapla z katowickiego magistratu, który współorganizuje akcję.

Reklama

Dzisiaj w na ul. Mariackiej odbył się happening z aktorami na szczudłach i wielką kulą ziemską, występami orkiestry recyklingowej, a także układaniem gigantycznych puzzli ekologicznych.

– Przygotowania do kolejnej edycji akcji ARKA prowadzi już od kilku miesięcy. W  kwietniu ponad 300 tys. młodych ludzi napisze ekologiczne listy do dorosłych. Cieszymy się, ponieważ już do tej pory zgłosiło się ponad 250 samorządów oraz ponad 3 tys. szkół i przedszkoli! – mówi Wojciech Owczarz, pomysłodawca akcji i prezes Fundacji Ekologicznej ARKA.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
1 + 13 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.