Po ładnym, toczonym w szybkim tempie meczu, GKS Katowice pokonał na wyjeździe Pogoń Siedlce 3:1. Było to najlepsze spotkanie trójkolorowych w tej rundzie.

Piłkarze obu drużyn od pierwszych minut ruszyli do ataku, dzięki czemu kibice, którzy przyszli w niedzielę na stadion przy ul. Jana Pawła II 6, nie mogli narzekać na nudę. Widać było, że obie ekipy chcą ten pojedynek wygrać. GieKSa, żeby utrzymać bezpieczny dystans nad drużynami walczącymi o utrzymanie, a Pogoń, żeby przedłużyć swoje szansę na grę w I lidze także w przyszłym sezonie.

Pierwszą bramkę w tym spotkaniu zdobyli gospodarze. W 23. min. Cezary Demianiuk wpadł na pełnym biegu w okolice pola karnego i silnym strzałem w lewy róg bramki pokonał Bucka. Stracony gol nie podciął katowiczanom skrzydeł i jeszcze w pierwszej połowie doprowadzili do wyrównania. Najpierw, po silnym strzale Bętkowskiego zza pola karnego, piłka, po interwencji Witana, trafiła w poprzeczkę. Dobitki Goncerza bramkarz gospodarzy nie był już jednak w stanie obronić.

Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia podopiecznych Artura Skowronka, którzy już w 47. min. objęli prowadzenie po bramce Frańczaka z rzutu rożnego. Szybko strzelona bramka dodała skrzydeł katowiczanom, którzy w tej części gry grali znacznie lepiej od swoich przeciwników. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 62. min. trzecią bramkę dla GieKSy zdobył po indywidualnej akcji Rafał Pietrzak.

W ostatnich trzydziestu minutach pojedynku obie drużyny stworzyły jeszcze po kilka dobrych sytuacji, nie były jednak w stanie zmienić jego wyniku. W Pogoni najbliżej sukcesu był w 70. min. Wójcik, który trafił w słupek. W GieKSie najlepsze sytuacje na podwyższenie prowadzenia miał w 72. min. Frańczak, który przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem gospodarzy oraz Pitry, który kilka minut później miał przed sobą tylko Witana, ale strzelił zbyt lekko.

Mecz z Pogonią Siedlce był najlepszym występem GKS-u w tej rundzie. Dzięki trzem zdobytym punktom katowiczanie utrzymali bezpieczną pozycję nad drużynami zagrożonymi spadkiem do II ligi.

Pogoń Siedlce – GKS Katowice 1:3 (1:1)

Bramki: 23. Demianiuk – 41. Goncerz, 47. Frańczak, 62. Pietrzak

Pogoń Siedlce: Witan – Grzesik, Dybiec, Rodak, Ratajczak (73 Dziubiński) – Chirri, Paczkowski (63 K. Wójcik), Chietino, Calderón (82 Dzięgielewski), Demianiuk – Djousse

GKS Katowice: Buček – Frańczak, Kamiński, Leimonas, Petasz – Czerwiński (80 Januszkiewicz), Duda, Bętkowski (69 Pielorz), Pitry, Pietrzak – Goncerz (57 Szołtys)

Ż. kartki: Ratajczak, Djousse, Calderón, Grzesik – Czerwiński, Bętkowski