Sesja Rady Miasta Katowice / fot. InfoKatowice.pl

Dolina Trzech Stawów była tematem wymiany zdań na sesji Rady Miasta między radnym Andrzejem Zydorowiczem, a prezydentem Marcinem Krupą. Ten pierwszy obawia się o los doliny bo ma tam powstać kolejny budynek. Prezydent natomiast odpowiada, że tereny inwestycyjne to tereny inwestycyjne.

– Na ulicy Pułaskiego ma powstać nowy blok, tuż nad stawami Doliny Trzech Stawów. Myślę, że już najwyższy czas żeby zakończyć już otaczanie pierścieniem budowlanym Doliny Trzech Stawów, która jest obiektem służącym mieszkańcom, rekreacyjnym. Jest darem losu od niebios, żeby w centrum miasta taki obiekt się znalazł – mówił Andrzej Zydorowicz na sesji Rady Miasta. Radny stwierdził, że wydawanie zgody przez miasto na powstawanie kolejnych budynków mieszkalnych powoduje ograniczenie dostępu do tego terenu. – Czyżby w strategii miasta był cel, który chce miasto osiągnąć żeby powoli tę Dolinę Trzech Stawów likwidować? – pytał Zydorowicz.

[pull_quote_left]Mniej inwestycji, więcej przestrzeni zielonej dla mieszkańców – mówił Zydorowicz.[/pull_quote_left]

Marcin Krupa prezydent Katowic zapewnił, że takiego celu miasto ani rada nie mają. Przypomniał, że to radni przegłosowali dokumenty planistyczne dla miasta: studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowań przestrzennego oraz miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. – Pewne dopuszczenia, które zostały wskazane w planach czy też w studium umożliwiają tego typu realizacje i myślę, że te tereny inwestycyjne, które są nadal będą terenami inwestycyjnymi – mówił Krupa.

Reklama

Prezydent Katowic dodał, że miasto chroni Dolinę Trzech Stawów. Zapis w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego uniemożliwia jakąkolwiek rozbudowę w obszarze stawów i parku leśnego.

– Mieszkańcy Katowic są innego zdania i mają inne odczucia – stwierdził radny Andrzej Zydorowicz. – Apeluję do pana o to aby ograniczyć budowę budynków mieszkalnych dookoła stawów, dookoła terenów rekreacyjnych. Bo one zostaną jakby zmiecione z powierzchni ziemi przez tego typu inwestycje. Mniej inwestycji, więcej przestrzeni zielonej dla mieszkańców – mówił Zydorowicz.

– Pragnę zapewnić, że powstające budynki nie powstają na tzw. uregulowanej zieleni parkowej, która występuje w tej przestrzeni, tylko na terenach, które były przeznaczone pod inwestycje. Mało tego, na których niejednokrotnie różne inne obiekty się znajdowały, które zostały wyburzone i w tym miejscu planuje się zabudowę mieszkaniową – odpowiedział Marcin Krupa.

Prezydent Katowic podkreślił, że zabudowa mieszkaniowa w tym obszarze jest najlepszą z możliwych – tereny są atrakcyjne, a jednocześnie mogą przyciągnąć nowych mieszkańców do miasta.

Andrzej Zydorowicz dodał w trakcie wymiany zdań z prezydentem, że miasto nienajlepiej rozbudowuje Dolinę Trzech Stawów.  Od dwóch lat czeka na realizację projekt rozbudowy ścieżek. – Wydaliśmy pieniądze na projekty, a nie realizujemy tych projektów – mówił Zydorowicz.

9 KOMENTARZE

  1. wydaje mi się że najlepszym terenem inwestycyjnym oraz do mieszkania w normalnie funkcjonującym mieście jest śródmieście … tyle że trzeba było by przestać budować kolejne galerie a skupić się na uatrakcyjnieniu ścisłego centrum.

  2. Co to za prezydent który zamiast dbać o park to go rujnuje, popatrzcie tylko jak władze Chorzowa traktują swój park chorzowski , z każdym rokiem więcej atrakcji , imprez ,kolorowe ,pachnące pola różane , wypielęgnowane łąki, zieleń zadbana ,drzewka ostrzyżone w przepiękne wzory a u nas na trzech stawach wszystko dokładnie odwrotnie jedyny plus to plac zabaw koło “słoneczka” i ścieżka dla rolkarzy .

  3. “Prezydent Katowic dodał, że miasto chroni Dolinę Trzech Stawów. Zapis w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego uniemożliwia jakąkolwiek rozbudowę w obszarze stawów i parku leśnego”
    Pan prezydent Krupa to kłamliwa gnida, łże jak pies. CO ROBI W TAKIM RAZIE BUDOWA W OBRĘBIE DAWNEGO BOISKA STARTU ? ? ? ? ? ? To teren parku leśnego przecież.

  4. To jest cholernie smutne, zwłaszcza że to dopiero początek kadencji pana prezydenta Krupy. Z niepokojem stwierdzam że szybko traci zaufanie mieszkańców Katowic, przez takie właśnie decyzje na Muchowcu. Pan prezydent musi zdawać sobie sprawę że wszystkie kontrowersyjne decyzje w newralgicznych miejscach (a takim z pewnością jest Muchowiec) będą kojarzone z jego nazwiskiem. Wolał bym widzieć pana prezydenta Krupę na straży niewątpliwie bezcennych terenów zielonych, naszego ukochanego miasta Katowice.

  5. Mrbrutal: Brawo panie Krupa skąd pan przyszedłszy do nas kłamie pan i chce pozbawić nas naszej doliny 3 stawów mówi pan Krupa że ludzi sprowadzi jak w koło doliny wybuduję bloki a nie myśl o co s zrobienia dla mieszkańców jak akwapark. Bloków jest już koło doliny dosyć .Panie Duda niech pan w głowę się stuknie dość betonu to płucz Katowic

  6. No panie Kurpa gratuluje. Odkąd ja pamiętam jeszcze nie było takiego prezydenta którego po niecałym roku wszyscy mają dość. I pomyśleć że pana promował Uszok. Wstyd, wielki wstyd. Jak tylko pojawi się lita z postulatem odwołania pana z tego stanowiska to ja podpiszę się dwoma rękami. Naprawdę mam pana serdecznie dość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
16 − 12 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.