FOTO: Christine Danielyan
Reklama

W piątek w Teatrze Śląskim odbędzie się prapremiera „Czarnego ogrodu” – teatralnej adaptacji głośnej książki Małgorzaty Szejnert, przedstawiającej historię Nikiszowca i Giszowca oraz jego mieszkańców.

Reżyser Jacek Głomb powiedział na konferencji prasowej, że w książce najbardziej zainteresowały go historie zwykłych mieszkańców obu dzielnic. – W tym przedstawieniu będzie więcej ludzkich historii, a mniej dużej Historii, którą zresztą jako Polacy przesadnie akcentujemy – powiedział Głomb. Reżyser dodał, że spektakl nie będzie wiernie oddawał opowieści Szejnert, bo byłoby to niemożliwe.

Reklama

Głomb zapowiedział podczas spotkania z dziennikarzami, że w przedstawieniu ważną rolę odgrywać będzie śpiew i muzyka. W niektórych częściach spektaklu aktorzy będą się także posługiwać gwarą śląską.

Książka Małgorzaty Szejnert opublikowana została w 2007 r., a w 2008 r. była nominowana do nagrody literackiej NIKE. Książka opowiada historię Giszowca i Nikiszowca oraz mieszkańców tych dzielnic. Prapremiera spektaklu jest częścią tegorocznych obchodów 150-lecia miasta.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
29 − 27 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.