Barmani z klubu muzycznego Prime w Katowicach wzięli udział w prestiżowym konkursie Bar Fight. Dzięki nakręconemu filmowi dostali się do kolejnego etapu – obok 15 drużyn z innych krajów. Do finału dostanie się 5 drużyn, które do 21 kwietnia uzbierają najwięcej głosów.

Film do konkursu De Kuyper Bar Fight powstał spontanicznie. – To zawsze jest tak, że apetyt rośnie w miarę jedzenia. Zdecydowaliśmy się nakręcić film na pierwszy etap na zasadzie “jak sie nie uda przejść dalej to przynajmniej będzie super pamiątka” okazało się, że się dostaliśmy i walczymy o pierwszą 5 na świecie! – mówi InfoKatowice.pl Roksana Płoszaj, która za barem pracuje już 5 lat. Katowiccy barmani rywalizują m.in. z drużynami z Niemiec, Rosji, Holandii, Białorusi, Ukrainy, Włoch czy Litwy.

– Właściwie do tej pory nie wiem jak to się stało, że jesteśmy w finałowej 15! Ktoś rzucił pomysł, wszyscy jednogłośnie stwierdziliśmy “dlaczego nie?” i dalej już poszło. Szczerze mówiąc nie spodziewałem się, że się uda a tu takie zaskoczenie – mówi Remigiusz Grymek.

Reklama

Występ w konkursie reprezentacji z Katowic to nie tylko szansa na promocję dla miasta ale dla całego regionu. – To przede wszystkim wspaniała okazja do promowania śląskiej gastronomii – mówi Piotr Grotkiewicz, który za barem stoi już dekadę. – Mamy wielu barmanów, którzy prezentują światowy poziom, robią wyśmienite koktajle i potrafią oczarować swoją osobowością. To coś o czym warto rozmawiać na arenie ogólnoświatowej – dodaje.

Nie wszystkich barmanów biorących udział w konkursie zobaczymy codziennie nalewających drinki. – Traktuję pracę za barem jako pasję. Mam inną pracę w tygodniu ale barmaństwo jest jak nałóg – mówi Paweł Lewiński. – Musimy się jeszcze wiele nauczyć i takie konkursy są na to najlepszym sposobem. Dla mnie to forma odskoczni od codzienności, uwolnienie się od stresów dnia codziennego. Bo najważniejsze to robić to co się lubi – stwierdza.

Wspomóc piątkę barmanów z Katowic można oddając głos tutaj. Podczas głosowania należy wpisać swój adres e-mail, a następnie potwierdzić na poczcie oddanie głosu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
3 + 6 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.