Rada Miasta Katowice / fot. InfoKatowice.pl

22 kwietnia odbędzie się posiedzenie Komisji Infrastruktury i Środowiska katowickiej Rady Miasta. Na spotkaniu mają pojawić się przedstawiciele KZK GOP.

Omawiane będzie przywrócenie linii autobusowej nr 10 na jej dawną trasę oraz przywrócenie kursowania linii autobusowej nr 12 ulicami: Dziewięciu z Wujka i Załęską.

O przywrócenie dawnej trasy autobusu nr 12 apelował na sesji Rady Miasta Józef Zawadzki. – 12-tka nigdy nie jeździła Ligocką – mówił radny na sesji. – Mieszkańcy muszą z autobusu się cofać do pracy na kopalni Wujek – dodał. Poniżej cała wypowiedź radnego na temat przywrócenia autobusu nr 12 na dawną trasę:

Reklama

Radny Zawadzki ostatnio złożył interpelacją z prośbą o rozpatrzenie możliwości wystąpienia miasta Katowice z KZK GOP. Podczas marcowej sesji Rady Miasta dał upust swojej frustracji odnośnie przewoźnika. – Trzeba ich trzymać za pysk bo oni nic nie myślą – mówił.

O przywrócenie linii autobusowej nr 10 na dawną trasę apelowała radna Bożena Rojewska. To właśnie ona dopytywała podczas ostatniej sesji prezydenta Marcina Krupę o spotkanie z KZK. – Miało być spotkanie z KZK GOP-em i to już było mówione na poprzedniej sesji, więc chciałam zapytać kiedy to spotkanie będzie – mówiła Rojewska.

Prezydent zaznaczył, że podczas posiedzenia komisji Infrastruktury pojawią się osoby z władz KZK GOP i wtedy będzie można poruszyć kwestie związane z transportem publicznym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
25 − 13 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.