Urząd Miasta Katowice / infokatowice.pl / Artur Maciaszczyk
Reklama

Pod koniec marca do prezydenta miasta została wystosowania interpelacja, złożono również listę podpisów, w której mieszkańcy postulują utworzenie Centrum Sportów Zimowych przy ul. Z. Nałkowskiej w Janowie.

Interpelację w tej sprawie złożył do prezydenta miasta radny Dariusz Łyczko, którego poparli mieszkańcy w liczbie ponad stu podpisów. Radny zaznaczył, że:

Reklama

[quote_box_center] […] wychodząc naprzeciw oczekiwaniom środowiska skupionego wokół dyscyplin zimowych oraz na rzecz mieszkańców naszego miasta proszę o rozważenie i podjęcie działań mających na celu utworzenie na bazie kompleksu sportowego wchodzących w skład lodowiska przy ul. Zofii Nałkowskiej 11 w dzielnicy Janów-Nikiszowiec „Centrum Sportów Zimowych”. We wniosku zaznaczono, że nadarza się okazja do pozyskania dodatkowych pomieszczeń po byłym małym lodowisku, przylegającym do hali głównej budynku przy ul. Zofii Nałkowskiej 11 wraz z zapleczem, które stanowi między innymi sala gimnastyczna oraz pomieszczenia pod profesjonalną siłownię. Ponadto, według radnego, powstanie takiego centrum mogłoby się przyczynić do rozwoju m.in. hokeju na lodzie, łyżwiarstwa figurowego, short tracku i curlingu. Argumentuje, że […] zważywszy na wiele problemów, z jakimi boryka się środowisko sportów zimowy uważam za zasadne podjęcie działań w przedmiotowej sprawie i doprowadzenie do utworzenia w Katowicach – Janowie Centrum Sportów Zimowych.[/quote_box_center]

Listę poparcia dla pomysłu utworzenia Centrum Sportów Zimowych podpisało 101 mieszkańców z różnych dzielnic (osoby zamieszkałe zarówno w Janowie-Nikiszowcu, jak i w dzielnicach Giszowiec, Szopienice-Burowiec, Ligota-Panewniki, os. Tysiąclecia, Piotrowice-Ochojec, Zawodzie). Do pomysłu w najbliższym czasie ma odnieść się prezydent miasta.

Reklama

1 Komentarz

  1. Dwa lodowiska to już praktycznie mała fabryka sztucznego śniegu, więc może jak już Centrum Sportów Zimowych, to i można byłoby wytyczyć w pobliży lodowisk jakąś małą pętlę do uprawiania narciarstwa biegowego? No tak, ale to trzeba byłoby jeszcze komuś dać wypłatę w okresie zimowym i jakiś sprzęt dodatkowy kupić a to tylko nowa pozycja w budżecie i żadnej wstęgi się nie przecina w błysku fleszów, więc żaden w miejskich władców feudalnych nie będzie raczej zainteresowany. To drugie lodowisko to też chyba marny interes dla władców, bo ani żadnego większego ustawianka przetargowego ani nic…kaszana, jakiś wykup-odkup, mały remoncik, zalać, zamrozić, zero korzyści, żaden tam „słomiany interes, który sobie zgnije”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
23 + 6 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.