Murcki / foto: Infokatowice.pl

We wtorek 14 kwietnia w filii nr 2 MDK Południe odbędzie się wystawa poświęcona południowej dzielnicy miasta Katowice – Murckom. O możliwych kierunkach rozwoju i przyszłości tego rejonu podyskutują uczestnicy spotkania.

O wyjątkowości tej dzielnicy świadczy fakt, że to właśnie na tym terenie powstała w 1657 roku pierwsza na Śląsku kopalnia Węgla Kamiennego. Historia Murcek nierozerwalnie związana jest z Księstwem Pszczyńskim i powstałym wtedy osadnictwem. Na powierzchni 44,8 km stworzono nisko zabudowane osiedla rodzinne.

Nad możliwymi kierunkami rozwoju Murcek zastanowią się m.in. przedstawiciele kadry naukowej Katedry Urbanistyki i Planowania Przestrzennego, Rady Dzielnicy, a także przedstawiciele lokalnych organizacji oraz Katowickiego Holdingu Węglowego.

Podczas warsztatów na temat możliwości i kierunków rozwoju dzielnicy przedstawione zostaną prace fotograficzne jak i projektowe wykonane  w ramach przedmiotu “Rewitalizacja i rewaloryzacja urbanistyczna” w Katedrze Urbanistyki i Planowania Przestrzennego. Podczas wystawy swoje prace zaprezentują: dr inż. arch. Katarzyna Mazur-Belzyt, dr hab. inż. arch. Szymon Opania oraz grupa studentów I roku studiów stacjonarnych II stopnia, opracowujących temat dzielnicy Murcki.

Wszystkich zainteresowanych wizjami rozwoju, które będą przedstawiane specjalnie dla  tej części Katowic MDK Południe zaprasza do swojej filii w Murckach mieszczącej się przy ulicy P. Kołodzieja 42. Podczas spotkania, które rozpocznie się o godz. 17.00 nastąpi inauguracja wystawy pod tytułem “Murcki nieobiektywnie. Murcki nierealnie?

Wstęp oczywiście wolny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
5 − 3 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.