Zatrzymani / fot. KMP Katowice
Reklama

Policjanci z Katowic zatrzymali 25-latka, który ukradł telefon 20-latkowi z Katowic – grożąc przy tym pobiciem i śmiercią. Potem zrobiło się naprawdę dziwnie bo w pewnym momencie panowie wspólnie szukali skradzionego telefonu.

– Do zdarzenia doszło na ulicy Plebiscytowej. Wracającego do domu 20-latka zaczepił mężczyzna i siłą wciągnął go do bramy. Przeszukał i z kieszeni kurtki wyjął komórkowy telefon. Oglądając telefon, napastnik powiedział, aby jego właściciel niczego się bał, że telefonu mu nie ukradnie i zaraz zwróci. Przez kilka minut opowiadał o swoim życiu, rodzinie i latach spędzonych w więzieniu. Potem powiedział, że wejdzie na pierwsze piętro kamienicy i telefon zrzuci mu przez okno. Dodał, żeby 20-latek nie informował policji bo go zabije. Po chwili napastnik otworzył okno na piętrze i powiedział do pokrzywdzonego, że telefon mu już zrzucił. Po kilku minutach poszukiwań, 20-latek krzyknął, że żadnego telefonu nie ma. Wtedy sprawca powiedział mu, że zaraz do niego zejdzie i razem go poszukają. Obaj mężczyźni sprawdzili pobliskie podwórko. Telefonu nie znaleźli. Sprawca powiedział wtedy, że ktoś musiał ten telefon ukraść, a na dowód swojej niewinności pokazał mu cztery inne telefony, które wyjął z kieszeni. Telefonu 20-latka wśród nich nie było. Wtedy się rozstali. Pokrzywdzony całą historię opowiedział później policjantom. Policjanci z Wydziału Kryminalnego komisariatu przy ulicy Żwirki Wigury, na podstawie rysopisu wytypowali sprawcę. To typowanie okazało się strzałem w dziesiątkę. Podejrzany o rozbój 25-latek został zatrzymany – informuje policja.

Jak dodaje policja, żaden ze znalezionych czterech telefonów nie pochodzi z kradzieży, a przynajmniej nie figuruje w policyjnych bazach danych jako skradziony. 25-latkowi postawiono zarzuty grozi mu 12 lat pozbawienia wolności.

Reklama

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
25 + 11 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.