fot. Natalia Podbielska
Reklama

25 marca w Centrum Zimbardo odbędzie się spotkanie, na które zaproszone są osoby, które chciałyby opowiedzieć o swoim życiu w Janowie i Nikiszowcu. Organizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców, niezależnie od wieku czy stażu zamieszkania ta terenie dzielnicy.

Spotkanie w Centrum Zimbardo jest początkiem powstania cyklicznego zdarzenia na pograniczu teatru i nowych mediów. Projekt ten ma na celu znalezienie nowych sposobów opowiadania o dzielnicy, poza modą i tradycją narosłą w powstałych tu dziełach sztuki.

Reklama

Niezwykła dzielnica – niezwykli mieszkańcy. A może właśnie codzienność na Janowie-Nikiszowcu to normalne mieszkanie, zakupy, szkoła, jednakże w otoczeniu, które nieustannie przyciąga i fascynuje architekturą i historią. Dzielnica ma swoje opowieści, a opowieści najczęściej są o ludziach. To właśnie mieszkańcy Janowa-Nikiszowca wypełniają przestrzeń z cegieł z czerwonym obrysunkiem okien. Nieważna jest mitologia Śląska stworzona na ulicach tej dzielnicy za pomocą kamery i farby, ale pamięć o sąsiadach i niezwykłych wydarzeniach w zwykłe dni. Te małe opowiastki to właśnie Janów-Nikiszowiec.

Spotkanie odbędzie się w środę 25 marca o godz. 16.30 w Centrum Zimbardo (Plac Wyzwolenia 5). Jego organizatorami są: Teatr Śląski im. St. Wyspiańskiego, Muzeum Historii Katowic, Centrum Zimbardo oraz Rada Jednostki Pomocniczej Janów-Nikiszowiec.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
29 − 28 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.