Urząd Miata Katowice / fot. InfoKatowice.pl

Katowice po raz kolejny zostały nagrodzone tytułem „Gmina na 5!”. Miasto może także pochwalić się wyróżnieniem specjalnym „Złota Gmina na 5!”. Laur ten przyznany został w nagrodę ze stałą obecność stolicy Górnego Śląska wśród najlepszych gmin w Polsce.

Katowice znalazły się w gronie polskich miast, które zostały uznane za najbardziej przyjazne inwestorom. Jest to wynik badania przeprowadzonego w ubiegłym roku przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie.

Ocenie podlegała jakość witryny internetowej miasta bądź gminy oraz odpowiedzi na pytania zadawane przez e-mail zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Po polsku potencjalny inwestor pytał o dostęp do wykwalifikowanej kadry pracowniczej, konkurencję na lokalnym rynku, o wolne tereny inwestycyjne, a także o koszty przyłączenia działki do drogi.

W wiadomościach w języku angielskim magistrat proszono o wyjaśnienie procedur związanych z rozpoczęciem działalności w Polsce przez obcokrajowca, preferencyjne rozwiązania stosowane w stosunku do nowych inwestorów i o dostęp do powierzchni biurowej w gminie oraz jej cenę.

Do badania wybrane zostały gminy o najwyższej atrakcyjności inwestycyjnej według Instytutu Przedsiębiorczości PAI.

1 Komentarz

  1. Dbanie o inwestorów na 5, dbanie o własnych mieszkańców na 2. Inwestorów ciągle przybywa, zaś mieszkańcy masowo wymeldowują się pozostawiając po sobie pustostany. Władze miasta przyjęły strategię budowania pięknej fasady – jak w Związku Radzieckim.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
12 + 1 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.