GKS Katowice pokonał Flotę Świnoujście 2:1 w meczu rozegranym bez udziału publiczności. Bramki dla podopiecznych trenera Artura Skowronka zdobyli Duda i Goncerz.

Piłkarze GieKSy rozpoczęli spotkanie z Flotą z wielkim animuszem i już po 16 minutach wygrywali 2:0. Pierwszą bramkę dla trójkolorowych zdobył pięknym, technicznym strzałem z rzutu wolnego Sławomir Duda. Chwilę później na listę strzelców wpisał się najlepszy snajper ligi Grzegorz Goncerz, który zakończył świetną akcję Przemysława Pitrego. Kiedy wydawało się, że jest już po meczu goście niespodziewanie strzelili kontaktowego gola, którego autorem został Daniel Brud. W 29 min. spotkania powinno być 2:2. Bramkarz gospodarzy Krystian Rudnicki popełnił błąd i dał się wyprzedzić Recy, którego strzał głową wybił z linii bramkowej Pielorz.

W drugiej połowie spotkania GKS bardzo się cofnął i inicjatywę przejęli zawodnicy ze Świnoujścia. Pomimo, że mecz stracił na dynamice, obie drużyny stworzyły po kilka dogodnych sytuacji, żadnej nie udało się jednak zmienić wyniku spotkania. Ostatecznie GieKSa wygrała więc 2:1 i zdobyła trzy ważne punkty.

Mecz decyzją wojewody odbywał się bez udziału publiczności. Pomimo tego ok. 200-osobowa grupa kibiców zjawiła się pod stadionem i zza płotu próbował dopingować zawodników GKS-u.

GKS Katowice – Flota Świnoujście 2:1 (2:1)

Bramki: Duda (11), Goncerz (16) – Brud (23)

GKS: Rudnicki – Cholerzyński, Kamiński, Pielorz, Petasz – Frańczak (63. Ceglarz), Duda, Leimonas, Pitry (73. Kujawa), Pietrzak (84. Januszkiewicz) – Goncerz

Flota: Sapela – Stasiak, Margol (58. Daniel), Opałacz (20. Nwaogu), Sołowiej, Niewiada, Kort, Brud, Lisowski, Bujok, Reca

Ż.kartki: Frańczak – Stasiak, Sołowiej, Daniel, Lisowski