Gimnazjum nr 15 w Katowicach / foto: Abel Lorenzo De León

Rodzice sprzeciwiający się planowanej likwidacji Gimnazjum nr 15 w Giszowcu otrzymali w dniu dzisiejszym zaproszenie na spotkanie z prezydentem miasta. Marcin Krupa spotka się z protestującymi w poniedziałek o godz. 10.00 w Urzędzie Miasta.

W dniu dzisiejszym trzyosobowa delegacja rodziców walczących o utrzymanie szkoły w Giszowcu stawiła się w Urzędzie Miasta Katowice. Rodzice przekazali pismo do prezydenta Krupy z prośbą o pilne spotkanie, a także ponad 1700 podpisów osób, które sprzeciwiają się likwidacji gimnazjum.

Prezydent Krupa przebywa obecnie we Francji, ale występujący w jego miejsce urzędnik zaprosił delegację rodziców na spotkanie, które zaplanowane zostało na najbliższy poniedziałek 16 marca. – Cieszę się, że prezydent w końcu zdecydował się z nami spotkać – powiedziała przedstawicielka rodziców Aleksandra Nowak. – Mam nadzieję, że nasze poniedziałkowe spotkanie zakończy się znalezieniem dobrego rozwiązania sytuacji, w której się obecnie znajdujemy – dodała Nowak.

Poniżej prezentujemy list skierowany do prezydenta miasta:

Szanowny Panie Prezydencie,

Nie ulega wątpliwości, że uchwała intencyjna w sprawie likwidacji gimnazjum nr 15 w Katowicach-Giszowcu wywołała ogromne emocje wśród uczniów, ich rodziców, nauczycieli, zarówno gimnazjum, jak i szkoły podstawowej, mieszkańców Giszowca, jak i wszystkich zainteresowanych tą sprawą. W dniu 12 marca 2015 r. o godzinie 12.00 pragniemy przekazać na ręce Pana Prezydenta ponad 1700 oryginalnych podpisów dorosłych mieszkańców osiedla, którzy zgadzają się z naszą prośbą i poparli inicjatywę obrony Gimnazjum nr 15.

Panie Prezydencie, zdajemy sobie sprawę z natłoku Pana obowiązków służbowych, jednak ponownie bardzo prosimy o pilną rozmowę. Liczymy na przychylenie się do naszej prośby, gdyż oddając na Pana głos w poprzednich wyborach, głosowaliśmy na kompetentną i przyjazną społeczeństwu osobę. Bardzo prosimy do momentu przekazania lub w momencie przekazania Panu podpisów o wskazanie terminu niezwłocznego spotkania.

Zapewniamy, że Pana spotkanie z przedstawicielami Rodziców dzieci Gimnazjum nr 15 będzie przebiegać w kulturalnej i merytorycznej atmosferze. Chcielibyśmy tylko osobiście Panu Prezydentowi przedstawić nasze argumenty przemawiające za pozostawieniem tej szkoły.

1 Komentarz

  1. “gdyż oddając na Pana głos w poprzednich wyborach, głosowaliśmy na kompetentną i przyjazną społeczeństwu osobę.” ha ha, niezły wic, nie ma to jak podłechtać urzędującego. A gdzie zaproszenie dla Piotra Uszoka? Ktoś przecież musi podjąć decyzję!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
30 − 1 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.