Marcin Krupa i Piotr Uszok / fot. A. Maciaszczyk / InfoKatowice.pl

Piotr Uszok, były prezydent Katowic, został wiceprezesem tyskiej Carboautomatyki. Obecnie ciągle jest doradcą prezydenta Marcina Krupy. Miasto na razie nie komentuje sprawy – bo prezydent jest zagranicą.

Przedsiębiorstwo Kompletacji i Montażu Systemów Automatyki Carboautomatyka działa na rynku od 30 lat, firma zatrudnia ponad 300 osób, roczna sprzedaż przedsiębiorstwa to około 120 mln złotych.

Zapytaliśmy w katowickim magistracie, czy pełniący rolę doradcy do spraw polityki inwestycyjnej miasta Piotr Uszok pozostaje na swoim stanowisku. Asystentka prezydenta Katowic Wioleta Niziołek-Żądło nie była w stanie udzielić nam odpowiedzi, gdyż obecnie Marcin Krupa znajduje się w Poznaniu na wyjeździe służbowym, a następnie udaje się do Francji. Pytanie zadaliśmy więc mailowo i czekamy na odpowiedź.

Sprawę poruszył na ostatniej sesji Rady Miasta Arkadiusz Godlewski z Platformy Obywatelskiej. Radny pytał czy Piotr Uszok łączy obie funkcje oraz czy zaszła zmiana na stanowisku doradcy prezydenta ds. polityki inwestycyjnej. Godlewski dopytywał również czy prezydent Katowic (nieobecny na sesji) nie dostrzega w sytuacji pełnienia funkcji wiceprezesa i doradcy konfliktu interesów. – Nowy pracodawca startuje w zamówieniach publicznych na realizację wielu przedsięwzięć na terenie miasta. Z miastem zdaje się jest jeszcze związany tytułem gwarancji wobec wcześniej zrealizowanych inwestycji – pytał Godlewski na sesji.

Odpowiedź na pytania radnego ma zostać przedstawiona na piśmie.

2 KOMENTARZE

  1. Gdyby tylko istniały magiczne telefoniczne urządzenia, które identyfikują rozmówcę po przez ciąg liczb – to pani Żądło mogłaby zapytać pana prezydenta. Gdyby tylko coś takiego istniało… to by były czasy….

  2. Piotr Uszok może złożyć wypowiedzenie w urzędzie, zniknąć całkowicie z pola widzenia, przeprowadzić się do Tychów – nie zmieni to jednak faktu, że dalej będzie urzędującym prezydentem Katowic.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
27 + 30 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.