Artur Maciaszczyk / Infokatowice.pl
Reklama

Katowice są trzecim najlepszym miastem w Polsce pod względem szans na znalezienie pracy. Miasto wypadło lepiej niż m.in. Warszawa.

Wyszukiwarka ofert pracy Adzuna przeanalizowała dane dotyczące 50 największych polskich miast. Wynik tych badań jest nieco zaskakujący. Okazuje się, że najłatwiej o pracę, jest nie w Warszawie, a we Wrocławiu. W stolicy Dolnego Śląska na jedną ofertę pracy przypada mniej niż 1 szukająca osoba. Rynek pracobiorcy zaobserwować można także w Poznaniu. Tam na jedną ofertę pracy przypada statystycznie 0,78 osoby, czyli zaledwie o 0,2 więcej niż w zwycięskim Wrocławiu. W uzupełniających podium Katowicach jest już znacznie większa różnica, gdyż współczynnik ten wynosi 1,36 i tym samym mamy już do czynienia z rynkiem pracodawcy. Nadal oznacza to jednak, że o pracę jest bardzo łatwo, gdyż statystycznie starając się o pracę konkurencja jest najmniejsza z możliwych.

Reklama

Kolejne miejsca w tym zestawieniu zestawienia zajmują Kraków (1,41), Opole (1,45) i Kalisz (1,96). Dopiero na 7 miejscu znalazła się stolica. Jest to zarazem pierwsze miasto, gdzie współczynnik przekracza 2 osoby. Najlepszą dziesiątkę zamykają Bydgoszcz, Gdańsk i drugie miasto z woj. śląskiego – Bielsko-Biała.

Na sukces tych miast składają się prężnie działające tam branże IT, sprzedaż oraz handel i budownictwo, które generują najwięcej miejsc pracy.

Najgorzej pod tym względem jest w Radomiu, gdzie o jedno stanowisko stara prawie 30 osób. Niechlubną trójcę uzupełniają Włocławek i Płock. W najgorszej dziesiątce znalazły się dwa śląskie miasta: Jastrzębie-Zdrój i Bytom.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
30 − 21 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.