AZS Uniwersytet Śląski Katowice - Red Devils FC Chojnice / foto: Infokatowice.pl

W miniony weekend w Katowicach grali jedynie futsaliści AZS Uniwersytet Śląski Katowice, którzy odnieśli ważne zwycięstwo w meczu z Red Devils FC Chojnice. Swoje wyjazdowe spotkania wygrali także koszykarze KS AZS AWF Katowice i KKS Mickiewicz Romus Katowice.

II liga koszykówki mężczyzn

MKS Dąbrowa Górnicza S.A. II – KS AZS AWF Katowice 71:95 (14:17, 24:23, 12:29, 21:26)

MCKiS Jaworzno – KKS Mickiewicz Romus Katowice 57:86 (9:28, 22:20, 16:16, 10:22)

Koszykarze drugiej ligi rozegrali w ten weekend ostatnie mecze rundy zasadniczej. Obie katowickie drużyny wygrały swoje spotkania. Szczególnie cenne było zwycięstwo Mickiewicza, który dzięki temu awansował na drugie miejsce w tabeli. Dla oby zespołów z naszego miasta sezon się jeszcze nie kończy, a wręcz przeciwnie, kibiców czekają teraz jeszcze większe emocje. Pięć najlepszych drużyn z grupy C, gdzie grają katowiczanie, i D grać bowiem będzie o awans do pierwszej ligi.

Futsal mężczyzn

AZS Uniwersytet Śląski Katowice – Red Devils FC Chojnice 5:2 (2:2)

5 – 2 – Robert Gładczak 39’36”

Cenne zwycięstwo odniósł AZS Uniwersytet Śląski Katowice, który w piątek pokonał jednego ze swoich bezpośrednich rywali w walce o utrzymanie w ekstraklasie Red Devils FC Chojnice. Bohaterem spotkania był bramkarz gospodarzy Rafał Krzyśka, który w pierwszej połowie najpierw obronił rzut karny, potem strzelił kontaktowego gola, a w ostatniej sekundzie zaliczył asystę przy drugiej bramce dla katowiczan. W drugiej połowie bronił zaś bezbłędnie i przez całe dwadzieścia minut nie przepuścił żadnego strzału zmierzającego w jego stronę.

Futsal kobiet

ISD AJD Gol Częstochowa – AZS Uniwersytet Śląski Katowice 2:1

Piłkarki AZS Uniwersytet Śląski Katowice przegrały kolejny mecz w tym roku. Tym razem minimalnie uległy na wyjeździe w Częstochowie z ISD AJD Gol Częstochowa. W kolejnym spotkaniu katowiczanki zagrają we własnej hali z AZS UAM Poznań.