Jedna z zatrzymanych osób przez katowicką policję /fot. KMP Katowice
Reklama

Gang handlujący narkotykami rozbili katowiccy policjanci. Grupa wprowadziła na rynek 24 kg narkotyków o wartości 700 tys. złotych.

– Policjanci z Wydziału Antynarkotykowego od pewnego czasu rozpracowywali działającą w Katowicach i innych śląskich miastach grupę przestępczą, która trudniła się handlem narkotykami na dużą skalę. Pierwsze uderzenie nastąpiło w maju ubiegłego roku. Antynarkotykowi udaremnili wtedy przemyt amfetaminy. Kryminalni, wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej, zatrzymali do kontroli kierującego busem. Policjanci podejrzewali, że autem mogą być przemycane z Holandii narkotyki. Bardzo skrupulatnie przeszukali samochód. W torbie w luku bagażowym znaleźli 2,5 kilograma amfetaminy. Właścicielka bagażu trafiła do aresztu – informuje katowicka policja.

Reklama

Przez kolejne kilka miesięcy zatrzymywano kolejne osoby związane z gangiem. – W sumie zatrzymano 17 osób. 10 zostało tymczasowo aresztowanych. Podejrzanym dilerom zarzuca się udział w zorganizowanej grupie przestępczej, oraz posiadanie i handel narkotykami. Śledczy ustalili, że w ciągu ostatnich dwóch lat wprowadzili oni na rynek 24 kilogramy narkotyków o wartości ponad 700 tysięcy złotych – czytamy w komunikacie katowickiej policji.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
17 + 6 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.