Osiedle Franciszkańskie - Ligota / fot. Materiały Prasowe

Kiedyś pospolite, szare bloki, dziś wysoce estetyczne, kameralne, zaprojektowane w nowoczesny sposób budynki, zlokalizowane w przyjaznym otoczeniu i z pełną infrastrukturą wokół. Dlaczego znowu osiedla robią się popularne?

– W ciągu zaledwie ośmiu miesięcy sprzedaliśmy już 60 proc. mieszkań. Taki wynik wskazuje na zmianę kierunku myślenia Polaków. Dziś budownictwo wielorodzinne bowiem to nie tylko bloki z tzw. „wielkiej płyty”, ale nowoczesne osiedla mieszkaniowe z funkcjonalnymi rozwiązaniami planistycznymi, rozwiniętą infrastrukturą, tworzone z myślą o zapewnieniu bezpieczeństwa oraz komfortu przyszłych lokatorów. Znajdujące się w przyjaznym otoczeniu i oferujące szereg udogodnień, odpowiadają na potrzeby oraz oczekiwania kupujących nowe M – mówi Maciej Wójcik, prezes TDJ Estate, które buduje osiedle w katowickiej Ligocie.

Według ekspertów TDJ Estate, poszukujący dziś miejsca do zamieszkania, kierują się nie tylko ceną metra kwadratowego, ale przede wszystkim bliskością placówek edukacyjnych oraz punktów usługowych, dogodnym połączeniem z centrum miasta, przyjaznym sąsiedztwem i estetyką wykonania. To sprawia, że coraz popularniejsze stają się osiedla wielorodzinne, które w wysokim stopniu spełniają te wymagania.

Reklama

– Mieszkania w zabudowie wielorodzinnej powracają do łask nie tylko z uwagi na oferowane przez nią udogodnienia funkcjonalne i atrakcyjne rozwiązania architektoniczne. Istotnym elementem jest także potrzeba przebywania z innymi, integracji, budowania poczucia wspólnoty, która z kolei daje początek lokalnym społecznościom. Jak zwykło się mawiać – dobry sąsiad jest zawsze w cenie – dodaje Maciej Wójcik.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
26 + 5 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.