Murcki / foto: Infokatowice.pl

Filia w Murckach Miejskiego Domu Kultury Południe organizuje spotkanie z historykiem, znawcą historii Śląska oraz posłem na sejm w latach 2005 – 2007 Alojzym Lysko. Autor opowie o najnowszej części biograficznej powieści ,,Duchy wojny”.

Alojzy Lysko urodził się w 1942 roku w Bojszowach. Jest wybitnym znawcą historii i tradycji górnośląskiej. Ponadto napisał setki artykułów dotyczących historii kultury Górnego Śląska, które opublikował w czasopismach lokalnych i regionalnych. Do jego najważniejszych prac należy biograficzna powieść „Duchy wojny”, w której, z perspektywy swojego ojca, porusza tragiczny los Górnoślązaków przymusowo wcielonych do Wehrmachtu.

Reklama

W księgarniach ukazała się właśnie kolejna, piąta już, część tej opowieści. Autor, na podstawie opowieści rodzinnych i relacji matek, żon i sióstr dotkniętych wojną, a także wspomnień własnych, słowami swojej matki ukazuje udrękę oczekiwania na powrót męża, walkę o przetrwanie okaleczonej rodziny, gorzką ułudę nadziei, a przede wszystkim wieloletnie heroiczne dążenie do ułożenia sobie nowego życia rodzinnego.

Wszystkich pasjonatów historii Górnego Śląska MDK Południe zaprasza 19 lutego o godz. 18.00 do swojej filii na ul. Kołodzieja 42. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
23 − 22 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.